جستجوی پیشرفته

راهنمای خرید لاستیک های آفرود

سفر و کمپینگ به مناطق کویری و طبعیت بکر و دست نخورده یکی از هیجان انگیز ترین و پر هیجان ترین سفرها هست که طرفداران بسیاری دارد چرا که دور شدن از شلوغی شهر و وارد شدن به محیطی که سرشار از آرامش است بسیار دل انگیز و دل چسب است. امروزه گردشگران با ماشین های آفرود این سفر های دل پذیر و هیجان انگیز را تجربه می کنند. در این مطلب از سایت دودف شما را با نحوه خرید و همچنین راهنمای خرید چرخ و تایر خودرو آشنا می کنیم با ما همراه باشید.

لاستیک خودرو های آفرود

لاستیک یکی از اجزای اصلی هر ماشینی به شمار می رود به خصوص این مورد در خودرو های آفرود اهمیت زیادی دارد چرا که سنگینی خودرو که تقریبا به دو تن می رسد این سنگینی  روی چرخ ها می افتد. ماشین های آفرود با عبور از زمین های مختلف و غیر مسطح امکان داشتن سفری هیجان انگیزی را به شما می دهند. خودرو های آفرود به گونه ای طراحی شده اند که می توانند در زمین های خطرناک حرکت بهتری داشته باشند. از این رو چرخ، تایر و لاستیک های استفاده شده در ماشین های آفرود بایستی با دقت و اهمیت زیادی انتخاب شوند.

یکی از ویژگی های اصلی لاستیک های آفرود این است که بتواند از روی سنگ، شن ، برف، گل و… و از همه مهم تر از روی سطوح ناهموار به آسانی عبور کند و گیر نکند و دوام بیشتری داشته باشد اشاره کرد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که دوام و کیفیت لاستیک های آفرود به شما برای داشتن رانندگی بهتر و همین طور ایمنی مسیر کمک می کند.

لاستیک های آفرود دوام بسیار بالایی دارند که این موضوع برای کاهش قیمت های شما کمک می کند و همچنین لاستیک های آفرود با داشتن دیوار های جانبی بسیار محکم از صدمات ناشی از پنچر شدن در اثر ضربات، مشکلات و ناهمواری های جاده ای جلوگیری می کند.

لاستیک های آفرود به گونه ای طراحی شده اند که در فصل ها و دما های مختلف می تواند واکنش مختلفی از خود نشان دهد که این تکنولوژی برای فصل های زمستان به خصوص در دما های زیر صفر بسیار مناسب است که که کمک می کند تایر های خودرو همچنان نرم و انعطاف پذیر باشند و یخ نزنند. این موضوع باعث می شود که در سطوح لغزنده عملکرد ایمنی تری داشته باشید و از حوادث ناشی از لغزندگی جاده ای در امان باشند.

در سفر با خودرو های آفرود به اولین و مهم ترین نکته ای که قبل از سفر باید به آن توجه کنید کنترل چرخ های خودرو است چرا که مشکلات ناشی از بی کیفیت بودن خودرو سلامت شما و همراهانتان را به خطر می اندازد چرا که لاستیک نامناسب می تواند حتی منجر به چپ شده خودرو شما شود.

لاستیک خودرو های آفرود

 

یکی دیگر از عواملی که در انتخاب و خرید لاستیک های خودروهای آفرود حائز اهمیت است انتخاب سایز درست لاستیک است چرا که ماشین های آفرود بنا به طرح و مدل خودرو لاستیک متفاوتی دارد. اگر به اولین طرح از آفرود و اخرین مدل از این نوع خودرو توجه کنید به این نتیجه می رسید که سایز لاستیک های خودرو ها روز به روز افزایش یافته اند چرا که شرکت های تولیدی ماشین های آفرود به این نتیجه رسیده اند که هر چه تغییرات سایزی لاستیکی آفرود ها بیشتر باشد این روند مزایای بیشتری به همراه خواهد داشت.

اگر آفرود سوار هستید باید بدانید که لاستیک های آفرود  طول عمر آج بسیار کوتاهی دارند و بایستی هر چند وقت یک بار به تعمیرگاه ببرید تا از سلامت لاستیک های خود آگاه شوید یک نکته قابل توجهی که وجود دارد این است لاستیک های آفرود به دلیل اینکه ترکیب لاستیکی نرم تری دارند در شرایط سخت جاده ای و کوهستانی می تواند عملکردی متفاوت و بهتری از خود نشان دهد.

لاستیک های آفرود به دلیل اینکه بزرگ هستند نمایی غول پیکر و زیبایی به خودرو می دهند.هر چه ارتفاع خودرو در خودرو های آفرود بیشتر شود عملکرد حرکتی و هندلیک خودرو نیز بهتر می شود چرا که هر چه ارتفاع کفی ماشین از سطح زمین بیشتر باشد عبور از صخره ها سنگ ها، ناهمواری ها و... آسان تر می شود و آسیبی به خودرو وارد نمی شود.

لاستیک خودرو های آفرود

استفاده از لاستیک های آفرود بزرگ باعث می شود که ارتفاع خودرو شما افزایش یابد. از مزایای افزایش ارتفاع خودرو می توان به داشتن سواری بهتر بر روی مسیر های ناهموار اشاره کرد چرا که با افزایش ارتفاع خودرو از سطح زمین عبور از موانع برای راننده بسیار آسان می شود.

به خاطر داشته باشید که برای داشتن سفر و سواری ایمن علاوه بر لاستیک های خودرو به تعویض هر چند وقت یک بار فنر های خودرو آفرود، ارتقا دادن جلوبندی خودرو اقدام کنید. همچنین از سیستم تعلیق مناسب تر ی برای روان شدن خودرو استفاده کنید. در رابطه با رینگ های خودرو به خاطر داشته باشید که با تغییرسایز لاستیک های خودرو های آفرود رینگ های خودرو نیز تعویض می شوند و از رینگ های مناسب سایز لاستیک و تایر آفرود استفاده می شود.

 کلام آخر

ما در مطالب بالا از دودف به بررسی کامل لاستیک های آفرود و هر موضوعی که در انتخاب و خرید لاستیک آفرود باید به آن توجه کرد پرداختیم تا با مطالعه این مطلب و رعایت این نکات و توصیه ها به راحتی و در کمترین زمان بهترین لاستیک های آفرود را با بهترین قیمت از سایت دودف خریداری کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *