جستجوی پیشرفته

چطور از لوازم ریکاوری استفاده کنیم!

چطور از لوازم ریکاوری استفاده کنیم!

چطوری از لوازم ریکاوری استفاده کنیم ؟ مرحله اول : امداد رسانی در آفرود میتونه خیلی خطرناک باشه و مهمترین موضوع برای اینکه خطر یا آسیبی متوجه کسی نشه اینه که راه های امداد رو بررسی کنید و بهترین و راحتترین راه حل در هر شرایط برای امداد رو انتخاب کنید. روشی که ما استفاده میکنیم روش پلکانی امداد هست که بچه های آفرود ادونچر در این ویدیو کامل توضیح میدند.

چطوری از لوازم ریکاوری استفاده کنیم ؟ مرحله اول

ما تازه فیلم برداری رو تمام کردیم و همونجور که انتظار داشتین لوازم ریکاوریمون کاملا مورد استفاده قرارگرفتند.

ما در شرایط مختلف و سختی در موقع فیلم برداری قرارگرفتیم که هر کدوم از اون موقعیت ها راه حل خاص خودش رو برای ریکاوری نیاز داشت. در این قسمت میخوایم شمارو با امداد رسانی پلکانی که اکثر آفرودرهای حرفه ای از اون پیروی میکنند اشنا کنیم. ما از کلمه S.W.A.Y استفاده میکنیم که راحت تر به خاطرمون بمونه.

مرحله اول:

ریکاوری توسط خود خودرو؛ ایا خود ماشین میتونه در بیاد؟! با کم کردن باد لاستیک، استفاده از دنده سنگین یا قفل دیفرانسیل برای ترکشن بیشتر استفاده میکنیم. اگر این موارد کاربرد نداشت از بقیه مواردی که ترکشن ایجاد میکنند استفاده میکنیم مثل سندلدر، جک لیفت یا دیگر موارد یا به صورت همزمان.

حالا اگر دیدیم این موارد کارو راه نمیندازند یا خیلی منتطقی نیستند وارد مرحله بعدی میشیم: استفاده از وینچ.

دلیلی که قبل از استفاده از تسمه ریکاوری از وینچ استفاده میکنیم اینه که وقتی درست از وینچ استفاده کنیم خیلی قابل کنترل تر، مطمئن تر و امن تر از تسمه هست. استفاده از وینچ اصولا مستلزم استفاده از اکثر ابزارهای داخل کیف ریکاوریتون هست.

این شامل تسمه محافظ از درخت، شکل، قرقره، کاور طناب وینچ و تسمه اضافی هست. در شرایط مختلف، وینچ کاربردها و استفاده های مختلفی میتونه داشته باشه. اگر علاقه مند به دیدن روش های مختلف استفاده از وینچ هستید، ویدیوی بعدی رو‌حتما ببینید.

اگر دیدید استفاده از وینچ خیلی زمان گیر یا خطرناک یا طاقت فرساست میتونیم بریم مرحله بعد؛ کمک توسط خودروی دیگه.

این روش باید اخرین گزینه باشه چون خطرناک ترین حالت امداد رسانیه چون حداقل به دوتا خودرو نیاز هست و نیرویی که در این امداد رسانی اعمال میشه خیلی زیاد و غیر قابل پیش بینی هست.

برای امدادرسانی توسط خودروی دیگر اول از تسمه بدون کشش استفاده میکنیم مثل تسمه افزونه که خاصیت کششی نداره یا بسته به شرایط از تسمه ارتجاعی استفاده میکنیم که همیشه باید گزینه اخر باشه.

درسته شاید هیچ وسیله ای غیر از تسمه ارتجاعی نداشته باشید و باید از ابزاری که دارید استفاده کنید. ولی حواستون باشه که کار خیلی خطرناکی هست و حتما هر دو وسیله باید در شرایط مناسبی برای امداد به هم باشند. در ویدیوهای دیگه در مورد استفاده های گوناگون از تسمه صحبت خواهیم کرد.

اخرین و مهمترین نکته در امداد رسانی امنیت و سلامت خود شما و اطرافیانتان هست. هیچ امداد رسانی مثل هم نیست و حتما در تمامی شرایط باید از فکر و تجربه خودتون و اطرافیان استفاده کنید و فقط از راه حلی که مطمئن هستید و لوازم لازم برای اون مدل از امداد رو دارید استفاده کنید.

تمامی خودروهایی که ما برای فیلم برداری استفاده میکنیم تمام لوازم برای امداد رسانی رو دارند و مطمئن هستیم که از پس هر شرایطی بر میایم. اتفاقات بد و جبران ناپذیر زمانی اتفاق میوفتن که بدون فکر یا با عجله و بدون داشتن ابزار لازم اقدام به امداد رسانی یا ریکاوری میشود.

چطوری از لوازم ریکاوری استفاده کنیم ؟ مرحله اول

اگر احساس میکنید روشی که دارید استفاده میکنید غلط هست یا حس خوبی ندارید دست نگه دارید و راه حل دیگه ای امتحان کنید. و حتما مطمئن باشید که هیچ کس دورو بر یا نزدیک نقطه ای ریکاوری یا امداد نیست.

حتی در موقع فیلم برداری مجبور بودیم دوربین رو روی پایه بگذاریم و تیم فیلم برداری دور از صحنه باشن که خدایی نکرده اتفاق غیر منتظره ای پیش نیاید.

اگر بیشتر در مورد شیوه های ریکاوری و امداد دوست دارید بدونید منتظر ویدیوهای بعدی ما باشید. ( چطوری از لوازم ریکاوری استفاده کنیم ؟ مرحله اول )

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *