جستجوی پیشرفته

چگونه چادر مسافرتی را بشوییم؟

چگونه چادر مسافرتی را بشوییم؟

چگونه چادر مسافرتی را بشوییم؟

چادر های مسافرتی یکی از وسیله ای ضروری و پای ثابت مسافرت های کوتاه مدت و یک روزه در دل جنگل، کویر و کوهستان ها است که در تور های مسافرتی کوتاه مدت نیز از این وسیله استفاده بسیار زیادی می شود. این چنین که ذکر کردیم با توجه به همراهی همیشگی چادر با ما در مسافرت ها خواهد بود، در پستی و بلندی های این مسافرت ها تنها اتفاقی که به چادر های مسافرتی افتاده است، آلودگی آن به کثیفی های گل و لای و عوامل که روی آن ثابت شده است. این کثیفی ها تنها با شستشو از بین می رود.

مشکل اینجاست که وقتی سخن از شستشو می شود، منظور ما شستشو معمولی و عادی نیست، زیرا این شستشوی عادی تنها جای کثیفی ها را مستحکم تر می شود.

در ادامه با ما تا آخر در این وبلاگ از وب سایت دودف همراه باشید تا طرز صحیح شستشوی این چادر ها را برایتان ذکر کنیم.

لک و کثیفی های عمیق روی چادر مسافرتی از کجا پدیدار می شود؟

لک و کثیفی های عمیق روی چادر مسافرتی از کجا پدیدار می شود؟

کثیفی های روی چادر های مسافرتی به دلیل تماس مستقیم با زمین، خاک و گل، ماسه ها و… به وجود می آید که بهتر است بعد از هر مسافرت و هر بار استفاده از این چادر مسافرتی به دلیل بیشتر نشدن کثیفی ها و مستحکم شدن جای آن ها، این وسیله اضطراری و خیلی مهم در مسافرت های یک روزه را پس از هر بار کثیفی بشوییم.

در ادامه همراهی شما با ما میتواند سطح علمی شما را در طرز صحیح پاکیزه کردن چادر های مسافرتی افزایش دهد و باعث افتخار ما است که این وبلاگ و تمامی اطلاعات برای شما عزیزان مفید و موثر باشد.

نحوه شستشوی چادر های مسافرتی چگونه انجام می شود؟

هر گاه پس از گذراندن مسافرت های کوتاه مدت خود و استفاده از آن بایستی به دلیل خراب نشدن پارچه آن و مقاوم نشدن لک های آن ها قبل از انبار کردن و کنار گذاشتن آن چادر مسافرتی را تمیز کرده و سپس در جای خود بگذارید. باید قابل توجه شما عزیزان باشد که به دلیل جنس پارچه و مدل چادر مسافرتی، به هیچ وجه نباید این وسیله را با لباسشویی بشویید و توجه داشته باشید که شست و شو در دستانتان حتما با دستکش های مخصوص شستشو باشد.

لوازم مورد نیاز برای شستشوی چادر مسافرتی چه چیزهایی است؟

لوازم مورد نیاز برای شستشوی چادر مسافرتی چه چیزهایی است؟

لوازمی که برای شستشوی چادر های مسافرتی به آنها نیاز دارید بسیار کم و محدود است که معمولا در تمامی خانه ها این وسایل موجود هستند. نمونه ای از این وسیله ها عبارت است از:

 • دسترسی به آب کافی
 • سطل بزرگ
 • مایع ظرفشویی بسیار غلیظ
 • پودر رختشویی دستی
 • جاروی بلند
 • شلنگ آب
 • جارو برقی

مراحل شستشوی چادر مسافرتی به چه ترتیبی انجام می شود؟

مراحل شستشوی چادر مسافرتی به چه ترتیبی انجام می شود؟

اولین مورد در ارتباط با شستشوی چادر های مسافرتی این خواهد بود که به هیچ عنوان نباید به لباسشویی بیاندازید و به همین ترتیب شستشوی چادر مسافرتی باید در محیطی باز و بزرگ مانند حیاط، پارکینگ و امثال آن ها شسته شود. در ادامه با ما همراه باشید تا مراحل شستشوی چادر مسافرتی را برای شما کاربران عزیز شرح دهیم.

مراحل شست و شوی چادر مسافرت از قرار ذیل است:

 1. انتخاب مکان: برای پاکیزه کردن چادر مسافرتی بهتر است مکانی را برای این کار انتخاب کنید تا دسترسی به آب آسان تر باشد و به طور کلی چون نیاز به آب زیاد داریم، باید آب نیز پر فشار و زیاد باشد و همچنین محیط انتخابی ما بهتر است مکانی سر باز و بزرگ باشد.
 2. تهیه ماده تمیز کننده: اولین مرحله بعد از انتخاب مکان مناسب، تهیه موادی است که به وسیله آن چادر مسافرتی را تمیز می کنیم. این ماده را در سطل بزرگ که از قبل آن را آماده کرده ایم، درست می کنیم. این ماده به این ترتیب درست می شود که اول مایع ظرفشویی و سپس پودر رختشویی دستی را به مقدار لازم با توجه به حجم چادر مسافرتی خود، اضافه می کنیم. و سپس آب را به آن اضافه میکنیم تا مایع تمیز کننده مورد نیاز خود را به دست آوریم.
 3. استفاده از جاروی مناسب و بلند: پس از تولید ماد پاکیزه کننده مورد نیاز خود، با دسته جارو بلندی را به این مایع آغشته کرده و سپس با کمک آن بر روی چادر مسافرتی میریزیم و با فشاری مناسب لک ها و کثیفی های روی چادر مسافرتی را از بین ببرید.
 4. از بین بردن کف روی چادر مسافرتی: پس از آن که به خوبی با کمک جارو و فشار دست خود لک های روی چادر مسافرتی را از بین بردید، با فشار آب کف و ماده روی چادر مسافرتی را شسته و در صورت به جای ماندن لک های روی چادر، مرحله قبل و این مرحله را برای بار دوم و سوم انجام دهید تا تمامی آلودگی های روی چادر مسافرتی از بین برود.
 5. زمان دادن: پس از شستن تمامی قسمت های چادر و رسیدن چادر به تمیزی هر چه تمام تر، باید اجازه دهید تا این چادر مسافرتی خیس شما در مکانی مناسب خشک و شود و تمامی خیسی و نم آن از بین برود.
 6. استفاده از جارو برای رسیدن به مرحله آخر: با توجه به شست و شوی شما ممکن است گرد و غبار هایی حاصل از مراحل شستشو، درون چادر مسافرتی جمع شده باشند که پس از خشک کامل و از بین رفتن نم حاصل از فشار آب، با کمک جارو برقی گرد و غبار درون آن را از بین ببرید.

پس از انجام تمامی مراحل تمیز کردن چادر مسافرتی شما در حال حاضر چادر مسافرتی تمیز و پاکیزه ای را دارید که در مسافرت ها بعدی از تمیزی و پاکیزگی آن لذت کافی را داشته باشید.

مطالب مرتبط که احتمالا برای شما مفید باشد

پس از مطالعه این وبلاگ مطالبی نیز مرتب برای شما عزیزان معرفی می کنیم تا شاید مطالعه آن ها نیز برایتان مفید باشد.

کلام آخر…

در نهایت پس از مطالعه این وبلاگ از دودف امیدواریم تا مطالبی که خدمت شما عزیزان قرار داده ایم برایتان مفید و کاربردی باشد و همچنین در صورت نیاز وسیله های کمپیگ و مورد نیاز تور ها را دارید، حتما به قسمت فروشگاه ما سر بزنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *