جستجوی پیشرفته

آنچه باید در مورد آفرود بدانید

آنچه باید در مورد آفرود بدانیم

آنچه باید در مورد آفرود بدانید

برای اکثر راننده ها، رانندگی در جاده های برفی، گل آلود، بارانی، بیراهه و… یک کابوس حساب می شود زیرا برای ماشین هایی که مخصوص این گونه راه ها نیستند رانندگی دشوار است. اما برای عده ای رانندگی در این گونه شراط لذت بخش است و برای خود ورزش می دانند. ورزش آفرود (Off-road) یک رشته از ورزش است که توسط ماشین های به اصطلاح دو دیفرانسیل انجام می شود که در جاده های نا هموار انجام می شود.

آفرود چیست؟

آفرود که این روزها به عنوان یک ورزش حساب می شود بخش بزرگی از توجه ماشین بازان  و علاقه مندان به طبیعت را به خود جلب کرده است. خیلی از افراد از این ورزش و این گونه رانندگی ها ترس دارند ولی بر خلاف تصورات مردم یک ورزش لذت بخش است که می تواند یک تجربه شیرین برای افراد باشد.

البته باید به این نکته توجه کرد که ورزش آفرود باید توسط خودرو های مخصوص این ورزش انجام شود و آفرود بدون خودرو های مجهز و متناسب خطرناک است.

چه خودرو هایی برای آفرود مناسب هستند؟

خودرو های آفرود باید به سیستم چهار دیفرانسیل (4WD) مجهز باشند. سیستم چهار دیفرانسیل به سیستمی گفته می شود که قدرت پیشرانه به هر چهار چرخ انتقال می دهد و باعث چرخش هر چهار چرخ می شود برای همین به آن تمام چرخ دنده نیز می گویند. فقط چهار دیفرانسیل بودن نیست که باعث می شود یک خودرو را، خودروی آفرود بدانیم. داشتن فرمان پذیری بهتر نیز یکی از ویژگی های آفرود بودن خودرو است. یکی دیگر از ویژگی های خودرو های آفرود داشتن شاسی مستقل است، شاسی مستقل به این معنا است که به صورت جداگانه از خودرو تهیه شده و بر روی خودرو سوار می شود. شاسی، وظیفه محافظت از بدنه و اتاق را هنگام برخورد با موانع را دارد. همچنین شاسی مستقل این امکان را به خودرو می دهد که هر تایر مستقل کار کند. همچنین شاسی مستقل این امکان را به خودرو می دهد که تجهیزات اضافی بر روی آن نصب شوند.

رانندگی با خودرو های آفرود در شرایط مختلف

رانندگی در شرایط مختلف با یکدیگر متفاوت است مخصوصا اگر شما در آفرود بخواهید رانندگی کنید در این قسمت از مقاله به بررسی شرایط مختلف رانند گی با خودروی آفرود خواهیم پرداخت.

رانندگی در محیط های گل آلود و جنگلی

رانندگی در محیط های جنگلی و گل آلود یکی از لذت بخش ترین رانندگی ها برای آفرود سواران است ولی باید قبل از رانندگی عمق گل و باتلاق را اندازه بگیرید چرا که اگر ارتفاع باتلاق زیاد باشد امکان گیر کردن در باتلاق های پر ارتفاع، وجود دارد و گیر کردن در باتلاق یکی از خطرناک ترین اتفاقات برای یک آفرود سوار است

رانندگی در کویر

رانندگی در کویر

نکاتی که باید در رانندگی در کویر رعایت کرد این است که نباید از تایر هایی استفاده کرد که داره آج درشتی باشد چرا که تایر هایی که آج درشت هستند باعث کنده شدن شن ها می شود و این امر باعث فرو رفتن خودرو در شن می شود همچنین در کویر ها نباید پر گاز حرکت کرد چون این کار هم باعث فرو رفتن ماشین در شن می شود. اگر خودروی شما در شن فرو رفت می توانید با کمک بکسل کردن خودرو های دیگر، خودروی خود را از داخل شن و ماسه نجات دهید.

یکی دیگر از راهکار های فرار از گیر کردن در شن و ماسه هنگام رانندگی در کویر کم کردن باد تایر های خودرو است و در زمان رانندگی در کویر یک پرچم کنارتان داشته باشید چرا که هنگام گیر کردگی می توانید با آن پرچم نشانه ها و پیام هایی برای دیگران برای نجات خود ارسال کنید

رانندگی در ساحل

رانندگی در سواحل

یکی دیگر از محیط هایی که آفرود سواران برای خود انتخاب می کنند رانندگی در سواحل است هنگام رانندگی در سواحل باید فشار تایر های خودرو را بین 15 تا 20 پاسکال قرار داد.
 آفرود سواران نباید هنگام رانندگی در ساحل جهت خود را نا گهان عوض کنند یا فرمان خود را به طور ناگهانی تغییر دهند چون این امر باعث فرو رفتن تایر ها به ماسه می شود. هنگامی که تایر خودرو به ماسه ها گیر کرد نباید گاز بدهید زیرا ماسه های ساحل ها نرم هستند و این کار باعث بیشتر فرو رفتن تایر ها به ماسه می شود.

همه چیز در مورد لندرور دیفندر برای آفرود

رانندگی در برف

آفرود سواری در برف جزء لذت بخش ترین رانندگی های آفرودی است ولی خطراتی مانند لیز خورد و برخورد با موانع را نیز دارد تنها مشکلی که در رانندگی هنگام برف بوجود می آید لیز خوردن خودرو است که راهکارهایی برای جلوگیری از آن وجود دارد. یکی از این کار ها رانندگی با سرعت کم است؛ اگر با سرعت کم هنگام بارش برف برانید احتمال لیز خوردن پایین می آید.

 راهکار بعدی ترمز ماشین است؛ بر روی ماشین انواع ترمز ها نصب می شود که می تواند جلوی لیز خوردن خودرو را بگیرد ولی در حالت کلی ترمز آرام گرفتن جلوی لیز خوردن را می گیرد یعنی هنگام رانندگی در برف نباید تیز ترمز گرفت.

 نکته بعدی که امروزه به آن توجه زیادی می شود داشتن زنجیر چرخ است، زنجیر چرخ نوعی زنجیری است که دور تایر خودرو کشیده می شود که دارای بر آمادگی هایی است که از لیز خوردن تایر ها جلو گیری می کند.

رانندگی در آب و رودخانه

رانندگی در آب یکی از خطرناک ترین رانندگی هایی است که آفرود سواران برای خود انتخاب می کنند. در رانندگی رودخانه ای مانند: باتلاق، عمق آب را بسنجید و اگر بیشتر از 60 سانتی متر بود از ورود به آن خود داری نمایید همچنین قبل از ورود به رودخانه مطمئن باشید که آبی وارد موتور شما نخواهد شد. قبل از ورود به رودخانه کمی خودروی خود را استراحت دهید تا دیفرانسیل و ترمز ها خنک شوند و همچنین می توانید قبل از ورود به رود خانه ای که عمق آن بیشتر از 60 سانتی متر است از لوله اسنورکل استفاده کنید و از نفوذ اب به داخل موتور جلوگیری کنید با نصب کردن لوله اسنورکل به خودروی شما مانند غواصان نفس خواهد کشید.

رانندگی در کوهستان و صخره

رانندگی در کوه ها و صخره ها

برای رانندگی در کوه ها و صخره ها باید خودرویی انتخاب کنید که تعادل زیادی داشته باشد.برای این که خودرویتان تعادل مناسب را داشته باشد می توانید فنر های آن را تنظیم کنید. با دنده سنگین و سرعت کم حرکت کنید و با توجه با زاویه ماشین وشکستگی که در مسیر وجود دارد بهترین مسیر را برای خودتان انتخاب کنید.

کلام آخر

شاید تجربه مسافرت در دریا، جنگل، کوهستان و… را داشته اید ولی داشتن خودروی مناسب برای راحت بودن در این مکان ها یکی از نکاتی است که شاید به آن توجه نکرده اید.  شما هم می توانید نظرات خودتان را در مورد آفرود برای ما در سایت دودف کامنت کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *