جستجوی پیشرفته

بهترین نوع چادر های مسافرتی

بهترین نوع چادر های مسافرتی

بهترین نوع چادر های مسافرتی

یکی از نیاز های اصلی برای آفرود، مسافرت و کمپنگ همراه داشتن چادر مسافرتی است زیرا چادر یک سر پناه در مسافرت است که همه خانواده ایرانی و در مسافرات ها و کسانی که اها آفرود و کمپینگ هستند استفاده می کنند در این مقاله به معرفی بهترین چادر های مسافرتی  مناسب برای خانواده و کمپینگ خواهیم پرداخت.

چادر های مسافرتی ساده

چادر های مسافرتی ساده چادر هایی هستند که سقف آن ها به شکل یک خط از دو طرف کشیده می شود. این نوع از چادر ها بسیار مقاوم و پایدار هستند و این چادر ها به راحتی بر پا می شوند

از معایب اصلی این نوع از چادر ها می توان به ارتفاع پایین آن ها اشاره کرد حتی خیمه های بزرگ که به صورت ساده بر پا می شوند باز هم محدودیت ارتفاع دارد و نمی توان داخل این نوع از چادر ها به راحتی قدم زد.

بهترین نوع چادر های مسافرتی

چادر های ژئوسدیک

در چادر های ژئوسدیک میله ها بر روی یک سطح عبور می کند در یک تقاطع به شکل مثلث متصی می شوند. طراحی این چادر ها به گونه ای استفشار در سرتاسر ساختار چادر توزیع می شود و در برابر طوفان و … بسیار مقاوم است بیش تر کوهنوردان و کسانی که به جاهایی که برف و باران و طوفان وجود خواهد داشت می روند از این نوع چادر ها استفاده می کنند.

چادر های گنبدی

این چادر ها مناسب برای استفاده در آفرود و گوهنوردی نیست زیرا این نوع چادر ها توسط میبله هایی به حالکت گنبدی در می آید  به همین دلیل این نوع از چادر ها سنگین هستند اما این چادر ها بسیار مناسب برای مسافرت های خانوادگی و کمپینگ هستند.

این چادر ها به صورت دو میله انعطاف پذیر در وسط به یک گنبد شش گوشه تبدیل می شوند و با بزرگ تر شدن چادر های گنبدی، پایداری آن ها بر خلاف دیگر چادر ها کم می شود.

بهترین نوع چادر های مسافرتی

چادر های فوری

چادر های فوری چادر هایی هستند که بدون دخالت دست، خود به خود باز می شود این  چادر ها دارای یک چهار چوب طولانی هستند که این چهار چوب پیچ خورده است و در زمان بسته شده تبدیل به یک بسته دایره ای می شود.

با باز کردن، بسته دایره شکل چادر های فوری، چادر به راحتی باز می شود و نیازی به نصب هیچ میله ای ندارد. چادر های فوری اولیه مناسب برای آب و هوای خوب و متعادل بودند اما امروزه چادر های مسافرتی فوری مناسب برای هر نوع آب و هوایی هستند.

چادر های خانوادگی بزرگ

طراحان چادر برای ارائه چادرهای کوچکتر با طراحی بهتر و ابعاد بزرگتر تلاش های زیادی کرده اند. بسیاری از تولیدکنندگان چادر مسافرتی اکنون ترکیبی از سبک های قدیمی چادر را با محیطی بهتر و بزرگ تر ارائه می دهند. آنها مانند چادرهای تونلی جادار هستند، اما قوس دار نیز به نظر می رسند.

چادر های مسافرتی قابی

طراحان چادر های مسافرتی قابی نیز از میله های انعطاف پذیر استفاده کرده اند که باعث شده است فضای خوبی به کسانی که از این چادر استفاده می کنند بدهد و همچنین این نوع از چادر ها با طراحی خوبی که دارند بسیار پایدار هستند.

چادر های ویساویس

زمانی که چادر های گنبدی و تونل دار محبوبیت زیادی پیدا کردند و کارایی آن به افراد ثابت شد  طراحان این دو چادر ها را با هم ترکیب کردند .

چادر های ویساویس گنبدی شکل هستند و داخل آن ها دو اتاق خواب وجود دارد.

کلام آخر

شما می توانید انواع چادر های مسافرتی، چادر های مناسب کمپینگ و چادر های مناسب با آفرود را برای خود از فروشگاه اینترنتی خرید لوازم آفرود دودف خریداری کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *