جستجوی پیشرفته

چه نکاتی را در خرید کیسه خواب رعایت کنیم

چه نکاتی را در خرید کیسه خواب رعایت کنیم

چه نکاتی را در خرید کیسه خواب رعایت کنیم

اگر یک طبیعت گرد یا یک کوهنورد حرفه ای باشید حتما اهمییت کیسه خواب را خواهید دانست، برای داشتن یک شب خوب در طبیعت جنگلی یا در یک کوه شما به یک کیسه خواب استاندارد و مناسب نیاز دارید.

برای تهییه یک کیسه خواب استاندار شما باید بعضی معیار هارا در نظر داشته باشید که در این مقاله از دودف ما سعی دارید به شما نحوه انتخاب کیسه استاندارد را بر اساس معیار های مهم آموزش دهیم.

معیار های مهم در انتخاب کیسه خواب استاندارد

معیار های مهم در انتخاب کیسه خواب استاندارد

برای خرید یک کیسه خواب استاندارد باید موارد زیر را رعایت کنید این موارد شامل:

  • طراحی
  • وزن حجم و بسته بندی
  • قدرت حفظ گرما و مقاومت در برابر سرما
  • ضد آب بودن
  • تنفس پذیری
  • جنس پارچه

در ادامه مطلب تمامی جزئیات را در مورد موارد فوق برای شما توضیح خواهیم داد.

طراحی کیسه خواب

همچنین بخوانید: تاثیرات طبیعت گردی بر روح و روان انسان

طراحی کیسه خواب

تمامی کیسه خواب ها به دو صورت مستطیلی و مومیایی است که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد.

کیسه خواب مومیایی

کیسه خواب مومیایی

کیسه خواب مومیایی به صورت انسان دراز کشیده طراحی شده است، به این صورت که قسمت شانه ها عریض بوده و رفته رفته به قسمت پا ها باریک می شود.

از مزایای این نوع کیسه خواب یعنی کیسه خواب مومیایی می توان به فضای کوچکی که اشغال می کند اشاره کرد در نتیجه این کیسه خواب بیشتر گرم می ماند. همچنین کیسه خواب های مومیایی دارای بسته بندی کوچکی می باشد.

کیسه خواب های مومیایی دارای یک کلاه در ابتدای این کیسه خواب می باشد که هنگام سرد بون هوا از سردی سر و صورت محافظت می کند.

از ایراد ها و عیب های این نوع کیسه خواب به این می توان اشاره کرد که هیچ فضای اضافی در این کیسه خواب ها وجود ندارد یعنی شما شب ها نمی توانید داخل این کیسه خواب ها غلت بزنید.

کیسه خواب مستطیلی

کیسه خواب مستطیلی

این مدل از کیسه خواب به دلیل زیاد بودن حجم داخلی آن، خواب راحتی برای ما فراهم می کند. به دلیل بزرگ بودن این نوع از کیسه خواب به دو مدل تکی و دو نفره تقسیم می شود.

همین طور که اشاره شد از مزایای این نوع کیسه خواب می توان به فضای زیاد آن اشاره کرد که خواب راحتی را برای ما فراهم می کند. در بعضی از مدل های کیسه خواب می توان زیپ آن را باز گذاشت تا از آن به عنون پتو نیز استفاده کرد.

در بعضی مدل ها از کیسه خواب مستطیلی نیز می توان دو کیسه خواب را به هم متصل کرد تا به عنوان یک کیسه خواب دو نفره از آن استفاده کرد.

ولی از عیب های این مدل از کیسه خواب می توان به این اشاره کرد که کیسه خواب مستطیلی به دلیل این که دارای فضای زیادی است از اتلاف انرژی زیادی بر خوردار است.

این کیسه خواب دارای گرمای همسانی با کیسه خواب های مومیایی دارد ولی وزن آن در مقایسه با کیسه خواب مومیایی بیشتر است.

حجم و وزن کیسه خوب

حجم و وزن کیسه خوب

حجم و وزن کیسه خواب یک معیار مهم در انتخاب کیسه خواب استاندارد است. شما باید در انتخاب کیسه خواب استاندارد برای خود نوع مسافرت خود را تایین کرده و سپس کیسه خواب را برای خود انتخاب کنید، به عنوان مثال اگر مسافرت شما پیاده روی زیادی را دارد شما باید از کیسه خواب با وزن کمتری استفاده کنید.

قدرت حفظ دما

قدرت حفظ دما

یکی از معیار های مهم دیگر در انتخاب کیسه خواب استاندارد، حفظ گرما توسط کیسه خواب است. از آنجا که مقاومت زنان در برابر سرما کمتر از مردان می باشد در ارزش یابی معیار های کیسه خواب مناسب و استاندارد حفظ گرما توسط کیسه خواب از اولویت بالایی بر خوردار است.

جنس کیسه خواب

جنس خوب یک کیسه خواب یکی از معیار های مهم در انتخاب کیسه خواب مناسب و استاندراد است. کیسه خوابی که دارای پارچه مناسب باشد از نفوذ آب به داخل آن جلو گیری میکند یعنی به نوعی ضد آب میشود همچنین زمانی که روزنه های آن بسته باشد از نفوذ هوا به داخل آن جلوگیری می کند که در نتیجه آن باعث می شود که گرم در داخل کیسه خواب بماند.

کلام آخر

انتخاب کیسه خواب مناسب بر اساس معیار های گفته شده مهم است و اولویت های بالایی دارد، در انتخاب کیسه خواب مناسب و اساندارد نکته های گفته شده را به دقت رعایت کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *