جستجوی پیشرفته

نیسان پاترول بهتر است یا خودروهای قدرتمند تویوتا

نیسان پاترول بهتر است یا خودروهای قدرتمند تویوتا

تویوتا یکی از سازندگان برتر خودرو در دنیاست که خودرو های شاسی بلند این شرکت از محبوبیت زیادی بین تمام مردم جهان کسب کرده اند کیفیت تولیدی این شرکت بسیار بالاست به طوریکه محال ممکن است خودرو های چهارچرخ متحرک این شرکت توانایی عبور از صعب العبور ترین مسیر های جهان را نداشته باشند. در این مقاله می خواهیم به بررسی دو خودروی چهار چرخ متحرک قدرتمند شرکت تویوتا یعنی اف‌جی کروز و پرادو و مقایسه آن با نیسان پاترول بپردازیم.

تویوتا اف‌جی کروز

زمانی که هامر یکی از قدرتمند ترین خودرو های جهان بود تویوتا خودوریی با طراحی نزدیک به هامر تولید کرد و محصول متفاوتی روانه‌ی بازار کرد. اف‌جی کروز  از سال 2008 در بازار ایران به عرضه در آمد اما بیشتر مدل های 2011 تا 2013 آن که به تیپ (اکستریم )مشهور هستند با طراحی خاصی که دارد مورد قبول بسیاری از جوانان است و محبوبیت زیادی بین آفرود بازان دارد. اما متاسفانه این شاسی بلند از سال 2014 بدلیل وضع قانون منع واردات خودروهایی با حجم بالای 2500 سی‌سی و لوکس، وارد ایران نشد حالا نمونه های دست دوم این غول جذاب ژاپنی در بازار ایران به فروش می رسد.

همه چیز درباره ی تویوتا اف جی کروز برای آفرود و بیراهه نوردی

مشخصات فنی اف جی کروز

این خودرو دارای موتور 6 سیلندر خورجینی با حجم موتور 4000 سی‌سی و با توان تولید 260 اسب بخار و گشتاور 387 نیوتون متر است که موتور بسیار قدرتنمدی برای  یک خودروی آفرود محسوب می شود.و نیروی تولید شده توسط این موتور توسط گیربکس 5 سرعته اوتوماتیک به چهار چرخ منتقل می شود و این خودرو در 7.0 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می رسد همچنین حداکثر سرعت این خودرو 177 کیلومتر در ساعت است.

مصرف سوخت اف جی کروز

اف‌جی کروز در داخل شهر هر 100 کیلومتر 13.8 لیتر بنزین مصرف می کند و این خودرو در جاده ها 11 لیتر در هر 100 کیلومتر مصرف می کند و بصورت ترکیبی مصرف این خودرو 12 لیتر در هر 100 کیلومتر است و حجم باک این خودرو 159 لیتر است.

اف‌جی کروز در آفرود

سیستم تعلیق این خودرو  بصورت مستقل کار می کند و برای تعلیق جلوی این خودرو از جناق دوبل استفاده شده است همچنین کمک فنرهای جلو و عقب این خودرو هیدرولیکی است که سواری بسیار نرم و راحتی را در اختیار راننده قرار می دهد و این خودرو دارای سيستم پايداري كنترل خودرو (VSC)، سيستم ترمز ضد قفل (ABS)، سيستم توزيع الكترونيكي نيروي ترمز (EBD)، سيستم كمكي ترمز (BAS)، سيستم كنترل لغزش خودرو (TRC) و سیستم (ATRC) که در مواقع آفرود و رانندگی با سرعت بالا به کنترل ماشین توسط راننده کمک می کند.

وزن اف‌جی کروز  دو تن است با این حال موتور قدرتمند آن به راحتی وزن زیاد این خودرو را تحمل می کند و از تمام راه های صعب العبور جهان توانایی عبور را دارد.

امکانات اف‌جی کروز

این خودرو مجهز به کیسه های سرنشینان جلو و کیسه هوای جانبی و پرده‌ای است همچنین دارای سیستم بدون کلید، آینه های برقی، کروز کنترل، سیستم کمکی پارک که شامل دوربین 360 درجه و سنسور در اطراف ماشین می شود. قطب نما جهت یابی در بیراهه نوردی و آفرود و فیلتر کیفیت هوای داخل ماشین است.

همچنین این خودرو دارای سیستم صوتی با قابلیت پخش سی‌دی (CD)، یو‌اس‌بی (USB) و آیو ایکس (AUX) را دارد همچنین سیستم این خودرو به رادیوی های ماهواری و جی‌پی‌اس متصل می شود.

تویوتا پرادو

تویوتا با نسل سوم خود در سال 2005 وارد بازار ایران شد و در بدو ورود این خودرو توانست نظر طرفداران و علاقه مندان به طبیعت گردی را به خود جلب کند. نسل چهارم این خودرو در سال 2010 وارد بازار ایران شد این ژاپنی بلند قامت و قدرتمند هم مانند نسل سوم پرادو به فروش رسید .

پرادو برادر کوچک تر تویوتا لندکروز به حساب می آید و این خودرو در مقایسه با برادر بزرگ تر خود یعنی لندکروز از طراحی هیجان انگیز تری برخوردار است.

مشخصات فنی تویوتا پرادو

این خودرو با دو موتور شش سیلندر با حجم 4000 سی‌سی با توان تولید 271 اسب بخار و گشتاور 386 نیوتون متر و موتور چهار سیلندر خطی با حجم 2500 سی‌سی با توان تولید 161 اسب بخار و گشتاور 246 نیوتون متر به بازار معرفی شده است که گیربکس 5 و 4 سرعته اوتوماتیک، نیروی تولید شده توسط موتور را به چهار چرخ انتقال می دهد و شتاب پرادو 6 سیلندر به 8 ثانیه می رسد و پرادو 4 سیلندر در 12 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می رسد.

مصرف سوخت پرادو

پرادو در داخل شهر هر 100 کیلومتر 14 لیتر بنزین مصرف می کند و این عدد در جاده ها به 8 لیتر در هر 100 کیلومتر کاهش می یابد اما بصورت ترکیبی این خودرو در هر 100 کیلومتر 12.6 لیتر بنزین مصرف می کند. همچنین باک این خودرو 89 لیتر بنزین در خود جای می دهد.

پرادو در آفرود

سیستم تعلیق این خودرو مستقل و قابل اسپرت است همچنین کمک فنرهای این خودرو به صورت هیدرولیکی است که بسیار نرم بوده و نیروی وارد شده از طرف موانع جاده را به اتاق خودرو منتقل نمی کنند. همچنین این خودرو  سیستم ترمز ضد قفل دارد و ترمز های پرادو بصورت دیسک خنک شونده هستند که توسط هوا خنک می شوند.

این خودرو با موتور و شاسی بسیار قدرتمندی که دارد می تواند از تمام موانع موجود در آفرود عبور کند.

امکانات پرادو

پرادو مجهز به کیسه هوای  مخصوص راننده، سرنشینان جلو،  جانبی، پرده‌ای و زانویی برای راننده است. همچنین این خودرو مجهز به کروز کنترل، سیستم پارک، یخچال، تنظیم اوتوماتیک ارتفاع، سیستم تعلیق با قابلیت تنظیم اسپرت، سیستم تعلیق هوشمند و سیستم پیشگیری از تصادف را دارد.

نیسان پاترول

پاترول با آن صدای موتور منحصر به فردی که دارد از دهه 60 وارد بازار ایران شده است محبوبیت و مشتریان خاصی بین مردم پیدا کرده است به نظر شما پاترول که بهترین و محبوب ترین خودروی دهه 70 و 60 ایران بود می تواند با تویوتا پرادو و اف‌جی کروز  رقابت کند؟ در ادامه به بررسی خودروی پاترول می پردازیم.

مشخصات فنی پاترول

موتور پاترول در دو نوع 4 سیلندر با توانایی تولید 103 اسب بخار و گشتاور 200 نیوتن متری و موتور 6 سیلندر با قدرت 145 اسب بخار و گشتاور 290 نیوتون بر متر طراحی و مورد استفاده قرار گرفته است و گیربکس 4 و 5 سرعته دستی روی آن نصب شده است.

مصرف سوخت

مصرف سوخت این خودرو در داخل شهر به 32 لیتر در هر 100 کیلومتر می رسد اما انجام تغییرات روی موتور این خودرو می توان مصرف سوخت این خودرو را به 15 لیتر در هر 100 کیلومتر در داخل شهر کاهش داد.

پاترول در آفرود

پاترول به دلیل داشتن کمک فنر های قدیمی و سخت نیروی وارد شده به خودرو را از طرف موانع در بیراهه ها و آفرود را به شاسی و اتاق خودرو انتقال می دهد. در کل برای نرم تر کردن سواری پاترول باید از کمک فنر هایر اسپرت در این خودرو استفاده کرد اما موتور پر قدرت این خودرو هیچ وقت شما را در آفرود و بیراهه نوردی تنها رها نمی کند.

در ضمن به دلیل اینکه پاترول استهلاک پایینی دارد بین هوادران آفرود محبوبیت و طرفداران زیاد تری  دارد.

مقایسه پاترول با پرادو و اف‌جی کروز

همه این سه خودرو  بین ایرانیان محبوبیت و طرفدار زیادی دارند. پاترول نسبت به خودرو های پرادو بسیار قدیمی است اما توانایی بیراهه نوردی این خودرو بسیار بالاست همچنین مصرف این خودرو نیز بسیار بالاست ولی پرادو و اف‌جی کروز طراحی جدیدی دارند و از سواری نرم برخوردار هستند همچنین قدرت موتور خودروهای تویوتا نسبت به پاترول نیز بیشتر است.
مهم ترین دلیلی که آفرود سواران را به سمت خرید پاترول سوق می دهد قیمت پایین پاترول و پایین بودن استهلاک این خودرو است.

شما هم می توانید خاطرات بیراهه نوردی و آفرود خود را با این خودرو ها برای مجله دودف کامنت کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *