جستجوی پیشرفته

همه چیز در مورد لندرور دیفندر برای آفرود

همه چیز در مورد لندرور دیفندر برای آفرود

همه چیز در مورد لندرور دیفندر برای آفرود

لندرور دیفندر، یک خودرو با اصالت انگلیسی است که دورانی نیز در ایران نیز مونتاژ می شد. شرکت جگوار لندرور به تازگی از تولید این خودرو را بعد از 67 سال متوقف کرد و آخرین دیفندر تولید شده را در سولی هول به خاطره ها پیوند زد و دلیل این کار را کم بودن ایمنی و امنیت خودروی لندرور دیفنر بیان کرد اما با این حال نمی توان از قدرت بالای لندرور دیفندر در آفرود و کاربرد های نظامی بالای این خودرو چشم پوشی کرد. در این مقاله به بررسی بیش تر خودروی لندرور دیفندر خواهیم پرداخت

مشخصات فنی لندرور دیفندر

مشخصات فنی لندرور دیفندر

لندرور دیفندر مجهز به یک موتور 2.6 لیتری هشت سیلندر است که 86 اسب بخار قدرت را تولید می کند همچنین گشتاور این خودرو 150 نیوتون بر متر است و نیروی تولید شده توسط موتور این خودرو به وسیله یک گیر بکس 4 دنده دستی به چهار چرخ این خودرو انتقال می یابد همچنین این خودرو در 20 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می رسد.

لندرور دیفندر جزء شاسی بلند های کوچک محسوب می شود اما به دلیل قدیمی بودن، موتور این خودرو مصرف سوخت بسیار بالایی دارد. مصرف ترکیبی این خودرو 15 لیتر در هر 100 کیلومتر است.

در نهایت با این که موتور لندرور دیفندر 86 اسب بخار قدرت تولید می کند و نسبت به بقیه شاسی بلند ها قدرت کم تری دارد اما به دلیل کوچک بودن این خودرو، عملکرد قابل قبولی را به نمایش می گذارد و باعث می شود این خودرو از هر نوع بیراهه ای در جهان عبور کند و به یکی از محبوب ترین خودرو های انگلیسی تبدیل شود.

امکانات رفاهی دیفندر

اصولا به دلیل قدیمی بودن طراحی این خودرو نباید انتظار زیادی از این خودرو در بخش امکانات رفاهی داشته باشید و داخل این خودرو به معنی واقعی ساده است. این خودرو ها کیسه هوا ندارند حتی نسخه های جدید تر این خودرو، لندرور دیفندر سر و صدای بسیار زیادی دارد مثل صدای بالای موتور و صدای بادی که در هنگام حرکت با خودرو بر خورد می کند به داخل ماشین آمده و باعث آزار سر نشینان می شود.

این خودرو با این که می تواند از نظر فنی و قدرت موتور مناسب برای آفرود و بیراهه نوردی باشد و از هر نوع چالشی که در بیراهه نوردی رو به رو دارد عبور کند اما به دلیل داشتن امکانات رفاهی کم برای مسافرت های طولانی اصلا مناسب نیستند.

لندرور دیفندر در آفرود

لندرور دیفندر در آفرود

همانطور که گفتیم لندرور دارای موتور قدرتمندی است که می تواند از هر نوع مسیری عبور کند اما زمانیکه از سیستم تعلیق این خودرو حرف می زنیم کمی نا امید می شویم زیرا به دلیل قدیمی بودن سیستم تعلیق این خودرو عملکرد مناسبی ندارد اما می توان با کمی تغییرات در سیستم جلو بندی این خودرو می توان سواری بسیار نرمی از این خودرو گرفت.

اما اصلی ترین دلیلی که امروزه این خودرو را برای آفرود به شما پیشنهاد نمی کنیم این است که امکانات رفاهی بسیار کمی دارد و ممکن است در طول سفر اذیت شوید، همچنین ایمنی این خودرو بسیار پایین بوده و یکی از دلایلی که شرکت لندرور تولید این خودرو را متوقف کرد پایین بودن امنیت این خودرو بود.

کلام آخر

لندرور یکی از خودرو های پر قدرت بازار ایران برای آفرود است اما ما به شما این خودرو را به دلایلی که در این مقاله به شما گفتیم توصیه نمی کنیم. خودرو هایی مانند پاژن و هرور هستند که بر پایه پلتفرم لندرور دیفندر ساخته شده اند شما می توانید به جای لندرو دیفندر این خودرو ها را خریداری کنید و با این خودرو ها به آفرود بروید و از بیراهه نوردی لذت ببرید. شما هم نظرات خودتان را در مورد لندرور دیفندر برای ما در سایت دودف بنویسید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *