جستجوی پیشرفته

همه چیز درباره ی تویوتا اف جی کروز برای آفرود و بیراهه نوردی

همه چیز درباره ی تویوتا اف جی کروز برای آفرود و بیراهه نوردی

تویوتا اف جی کروز خودروی شاسی بلند ژاپنی است که در سال 2011 توسط شرکت ایرتویا وارد بازار ایران شد و به دلیل داشتن موتور قدرتمند، توانایی آفرود بالا و ظاهر جوان پسند آن، در ایران به محبوبیت بالایی رسید.

این خودرو به گونه ای طراحی شده است که مناسب برای تمام فصل های سال و هر نوع منطقه است همچنین اف جی کروز دارای شیب سنج است که در مسیر های شیب دار و جاده های آفرود می توانید از آن استفاده کنید. اف جی کروز دارای صندلی ها و فنر بندی های بسیار نرمی است که نیروی وارد شده از طرف موانع را به سرنشینان انتقال نمی دهد.

همچنین دارای ترمز های بسیار قدرتمند، دیسک خنک شونده و آپشن های بسیاری زیادی است که در ادامه ی مطلب به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

مشخصات فنی اف جی کروز

شرکت تویوتا برای اف جی کروز یک موتور 6 سیلندر 24 سوپاپ با حجم 4 لیتر در نظر گرفته است که دارای قدرت 270 اسب بخار و گشتاور 381 نیوتون متر است که موتور بسیار قدرتمندی محسوب می شود و برای آفرود بسیار مناسب است همچنین دارای یک گیربکس 5 دنده اتوماتیک با یک دنده کمکی که قدرت تولید شده توسط موتور را به دو دیفرانسیل خودرو انتقال می دهد.

این خودرو با وزن 1950 کیلوگرم دارای شتاب 8 ثانیه است که یک شتاب بسیار خوب برای یک خودروی آفرود و شاسی بلند محسوب می شود و حداکثر سرعت این خودرو 180 کیلومتر بر ساعت است.

مصرف سوخت تویوتا اف جی کروز

این خودرو در داخل شهر به ازای هر 100 کیلومتر 13 لیتر بنزین مصرف می کند و در جاده های خارج از شهری هر 100 کیلومتر 10 لیتر بنزین مصرف می کند به صورت کلی مصرف ترکیبی این خودرو 12 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر است همچنین  ظرفیت باک این خودرو 72 لیتر است.

امکانات رفاهی اف جی کروز

از امکانات رفاهی این خودرو می توان به سیستم ترمز ضد قفل، سیستم توزیع الکترونیک نیروی ترمز و سیستم کمکی ترمز اشاره کرد این خودرو دارای ترمز های بسیار قدرتمندی است که در سرازیری ها و سرعت های بالا به این خودروی دو تنی کمک می کند.

ار امکانات دیگر این خودرو می توان به به سیستم کنترل پایداری ، سیستم کنترل لغزش، سیستم ATRC و سیستم کراول کنترل اشاره کرد که نشان از یک سیستم تعلیق قدرتمند در این خودرو است.

از دیگر امکانات رفاهی این خودرو می توان به کروز کنترل، سنسور و دوربین  عقب با قابلیت نمایش در مانیتور، ایربگ برای سرنشینان جلو، سیستم صوی قدرتمند، شیشه های برقی، تنظیم برقی آینه های جانبی و تهویه مطبوع دستی اشاره کرد.

اف جی کروز در آفرود

اف جی کروز دارای کمک های بسیار نرم و سیستم تعلیق بسیار قدرتمند است که توانایی عبور از هر نوع راهی را دارد و خودروی بسیار خوبی برای آفرود محسوب می شود همچنین موتور بسیار قدرتمند این خودرو به این خودرو اجازه می دهد که از تمام مسیر های آفرود را فتح کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *