جستجوی پیشرفته

زندگی در ون – همه چیز درباره ی سبک زندگی ون لایف

زندگی در ون

زندگی در ون – همه چیز درباره ی سبک زندگی ون لایف

در این مقاله نکاتی در مورد سفر و زندگی در ون ها به شما مخاطبان سایت دودف بیان خواهیم کرد تا اگر قصد زندگی در ون و کاروان را دارید بتوانید با آگاهی و اطلاعات بیشتر به سراغ آن بروید. بیشتر افرادی که به سمت زندگی در در ون یا کاروان می روند افراد ماجراجو هستند این افراد شعاری دارند که می گوید: (به سادگی زندگی کن، بهتر زندگی کن!)
این نوع از زندگی یک نوع سبک زندگی است که به دلیل مزایا و شرایط خوب که دارد افراد زیادی به این مدل زندگی فکر می کنند و طرفداران زیادی دارد.

پنچ مرحله برای آغاز زندگی در ون

شما باید برای آغاز زندگی در ون به فکر اولین مسائل آن تا آخرین مرحله ی آن باشد در این قسمت به بررسی پنچ مرحله ی ابتدایی آغاز زندگی در ون خواهیم پرداخت.

1.   خودتان را بشناسید

قبل آغاز سفر و زندگی در ون خودتان را بشناسید و به مسافرت هایی که قبلا رفته اید فکر کنید، به این فکر کنید که آیا تحمل سختی های سفر را دارید؟ عکس العملتان زمانی که لباس هایتان گلی می شود چه خواهد بود؟ یا زمانی که تایر ماشینتان پنچر شده است عکس العملتان چه خواهد بود؟

و باید بدانید که بعد از شروع کردن سفر و زندگی در ون این اتفاقات برای شما عادی خواهد شد و باید در مقابل این مشکلات صبر کنید.

2.   یک همراه همیشگی و پایه داشته باشید

برای زندگی در ون حتما به یک همراه نیاز دارید تا سختی های سفر به چشم نخورد و بین دو نفر تقسیم شود. اگر بخواهید به تنهایی سفر کنید باید تمام مسئولیت ها از جمله رانندگی را بر عهده بگیرید و سختی های راه را خودتان به تنهایی تحمل کنید اما با داشتن یک همراه مسئولیت ها نیز تقسیم می شود. و از سفر لذت کافی را می برید.

3.   خرید ون

برای سفر و زندگی با ون حتما باید یک ون داشته باشید برای خرید ون حتما باید به صورت کلی در مورد موتور و فضایی که ماشین در اختیارتان خواهد گذاشت، بررسی کنید.

اگر خارج از ایران بودید می توانید از ون های لاکچری که در سال های اخیر تولید شده اند خریداری کنید  اما در ایران ون ها به صورت عادی، معمولی و قدیمی هستند. شما می توانید متناسب با ظاهر و موتور ون و قیمت آن، بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید.

4.   فضا های مورد نیاز در ون را تشخیص دهید

بعد از خرید ون فضا هایی که در داخل ون می خواهید تجسم کنید و اگر ونتان خیلی بزرگ نبود و تمام امکانات و تجهیزات را مانند دوش و حمام نتوانستید بر روی آن طراحی کنید نگران نباشید. چون بیشتر این امکانات و تجهیزات در ون های کوچیک به صورت سیار در چادر یا فضای باز سرویس داده می شود.

مهم ترین چیزی که در فضای ون باید تعبیه شود آشپزخانه است که شامل یک سینک، یک گاز با یک یا دو شعله و کابینت است از دیگر فضا هایی که ون داشته باشد تخت خواب، کمد، یخچال و میز است.

5.   ون را از نظر فنی چک کنید

از سالم بودن موتور ماشین، بدنه و تایر های ون خود مطمئن شوید سپس سفر خود را شروع کنید. حتما از مکانیک ها در مورد مناسب بودن ون خود برای مسافرت ها پرس و جو کنید.

همچنین قبل از شروع کردن به طراحی داخلی خودرو تمام مشکلات ون را بررسی کنید و اگر مشکلی پیش آمد حتما آن را برطرف کنید.

معایب زندگی در ون

سبک زندگی در ون مانند تمام سبک زندگی ها دارای معایبی است که در این بخش به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

  1. با وجود اینکه می توانید به هر جایی بروید ولی محل زندگیتان بسیار کوچک است.
  2. اگر بدون برنامه سفر کنید امکان دارد یک رویداد غیر منتظره برای شما پیش بیاید همچنین احتمال خطر در این نوع زندگی زیاد است.
  3. افراد جامعه دیدگاه بدی نسبت به شما پیدا خواهند کرد مثلا می گویند توانایی خرید خانه را ندارد و انرژی منفی افراد حس بدی را به شما القا خواهند کرد.
  4. دچار شدن به بیماری و سپری کردن دوران نقاحت در ون ها سخت است و امکان دارد در جایی به بیماری مبتلا شوید که به بیمارستان و درمانگاه دسترسی نداشته باشید.
  5. استحمام در ون بسیار سخت است.
  6. گاهی اوقات به دلیل تمام شدن گاز همراه و نپختن غذا ها نیاز به خوردن غذا های سالم و بدون پخت و پز خواهید داشت.
  7. وجود مشکلات آب و هوایی زیاد در ون لایف
  8. بالا رفتن احتمال دزدی از ون و زندگیتان
  9. مواجه با خرابی خودرو

هزینه های زندگی ون لایف

سبک زندگی هر کسی متفاوت است به همین دلیل هزینه های آن هم متفاوت است قبل از آغاز زندگی باید هزینه های زیادی را برای خرید ون و طراحی آن بپرازید که این بخش جزء سنگین ترین بخش هزینه برای شروع سبک زندگی ون لایف است.

بخش دوم هزینه ها مربوط به هزینه های بنزین است که بخش همیشگی زندگی ون لایفی است همچنین باید هزینه های تعمیر و نگه داری خودروی خود را نیز در نظر داشته باشید.

گرفتن وسایل زندگی مانند تخت و تشک و…. که از نیاز های اصلی زندگی، این هزینه ها مانند هزینه ی زندگی عادی است

امیدواریم مقاله بالا به شما در تغییر سبک زندگی خود به زندگی در ون کمک کرده باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *