جستجوی پیشرفته

تجهیزات و لوازم آفرود

تجهیزات و لوازم آفرود

همه ما دوست دارن آفرود همیشه عاشق این هستیم که وسایل متنوعی برای سفر های خود تهیه کنیم که هر سفر ما بهتر از قبلی باشد.حتما شما هم میدانید که مهمترین وسیله لازم برای سفرهای افرودی ماشین مناسب آفرود است علاوه بر اینکه این ماشین باید ایمن و مقاوم و شخصی سازی شده باشد علاوه بر آن بایدوسایل بخصوصی را برای آسایش و راحتی خودمان نیز روی آن نصب کنیم. هرچقدر تعداد این وسایل بیشتر باید به شرطی که آنها را درست انتخاب کنیم میزان امنیت و رفاه و لذت ما از سفر افزایش خواهد یافت. کسانی که به تازگی وارد رشته آفرود می شوند اکثرا نمیدانند که برای یک سفر آفرودی چه چیزهایی نیاز است ماشینمان را باید به چه چیز هایی باید تجهیز کنیم.و علاوه  بر اینکه باید از صحت و سلامت ماشینمان قبل سفر باید اطمینان حاصل کنیم . چه چیز های اضافه ای باید بر روی آن نصب کنیم. این ها سوال هایی هستند که امروز قصد دارید در دو دف به آنها پاسخ دهیم. اگر شما هم اگر قصد شروع سفرهای آفرودی دارید و یا اینکه دوست دارید بیشتر درباره تجهیزات این سفر ها بدانید امروز با ما در دودف همراه باشید.

 

راهکارهایی برای سفر آفرودی

کسانی که به آفرود سواری علاقه دارند بیشتر ساعت های اوقات فراغتمان را در جاده و و راه های ناهموار و دور از هیاهوی شهر و امکانات آن می گذرانند به همین دلیل است که باید ماشین های  خود را تجهیز کنند تا مدت زمان زیادی را که در ان می گذرانند را تا حد امکان برای خود آسان سازند برای همین است که لازم است به یک سری نکات توجه کنیم تا سفر بهتری را داشته باشیم :

مطالب مرتبط: انواع اجاق گاز های سفری

 تجهیزات-و-لوازم-کمکی

 تجهیزات و لوازم کمکی:

هیچوقت نمی شود همه جوانب را در سفر های افرودی سنجید و پیش بینی کر و همشیه حوادث و اتفاقات غیر قابل پیش بینی رخ خواهد دارد به همین دلیل است که نباید لوازم کمکی مثل کمپرسور باد، جک، کیت نجات، کمک فنر آفرودی یدک، زاپاس چرخ و.. را هرگز فراموش کنیم.

بازرسی  کمک فنر ها و لاستیک ها:

یکی از مهمترین  لوازمی که باید در ماشین های افرودی از استحکام و سلامت آن اطمینان داشته باشیم تایر ها و کمک فنر های ماشین است. ماشین های افرودی به دلیل مسیر های ناهموار و سختی که در ان در تردد هستند باید از لاستیک ها و کمک فنر های خاصی افتاده کنند تا بتوانند در برابر ضربه ها و ناهمواریها دوام بیاورند . لاستیک های  آفرودی معمولا بزرگتر و مقاوم تر و پهن تر از لاستیک های معمولی هستند و کمک فنر های ماشین های افرودی معمول تقویت شده و قویتر از حالت عادی هستند.بهتر است قبل از اینکه اقدام به سفر کنیم آنها را چک و بازرسی کنیم.

نقشه منطقه

از مهمترین عواملی که باید به ان توجه داشته باشیم همراه داشتن نقشه های آنلاین و آفلاین حتی نقشه فیزیکی است. به اک ر نقاطی که صفر می کنید کسی برای راهنمایی شما وجود ندارد.

 

جعبه کمک های اولیه و جعبه ابزار

همیشه باید شما به عنوان یک آفرود باز دو کیت را همراه خود داشته باشیم یکی از آنها جعبه کمک های اولیه است برای مواقعی که دچار مشکلاتی مانند و بریدگی و سرد در و از این  دست مشکلات شدهایم و دیگری جعبه ابزار تا در صورت بروز مشکل و خرابی بتوانیم ماشین و لوازم افرودی را تعمیر و یا تعویض کنیم.

مطالب مرتبط: انواع یخچال های خودرویی

سیستم-تعلیق

سیستم تعلیق

یک یاز مهم ترین بخش های ماشین های آفرودی قسمت سیستم تعلیق آن است. این سیستم که در ارتفاع و سواری ماشین تاثیر دارد باد از سلامت ان اطمینان حاصل کنیم. سیستم تعلیق شامل: ادلیف؛ فنر لول، بوش ها، پایه میل موج گیر و کمک فنر می باشد که از مهمترین تجهیزات و لوازم آفرود به شمار می رود که حتما باید قبل سفر بازرسی شوند.

کمک فنر آفرود

شما در طول سفر های آفرود همیشه در مسیر های ناهموار حرکت میکنید به همین دلیل نیاز دارید که کمترین این ارتعاشات را به کابین ماشین منتقل کنید و به راحتی هرچه تمام تر از ا روی این موانع عبور کنید به همین دلیل است که کک فنر ها از مهمترین بخش های ماشین های افرودی به حساب می آیند . کمک فنر های ماشین های افرودی معمولا بلند و قوی تر هستند و می توانند ارتعاشات کمتری را به داخل کابین منتقل کنند.

کمپرسور باد

 کمپرسور بادی یکی از کاربردی ترین و ضروری ترین وسایل افرودی هستند به این دلیل که در طول سفر شما نیازمند این هستید که باد لاستیک های خود را کم یا زیاد کنید این کمپرسور ها انواع و توان های مختلفی دارند که شما باید بر حسب نیاز خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

لوازم-کمپ

لوازم کمپ

در سفر های افرودی شما نیاز دارید که در جایی اتراق کنید و به استراحت بپردازید در اینجاست که باید به فکر لوازم کمپ و استراحت باشید از جمله این وسایل می توان از یخچال، صندلی کمپ، ابزارهای مورد نیاز کمپینگ مثل تبر و یا لوازم آشپزخانه نام برد که میتوان گفت از ضروری ترین های آنها نیز میباشد. پس حتما به همراه داشتن این وسایل را فراموش نکنید.

مطالب مرتبط: نکاتی برای خرید لاستیک آفرود مناسب

حرف آخر

در این مطلب هم سعی شد که برای شما شرح دهیم که چگونه میتوانید یک سفر کمپینگ عالی داشته باشید و چه وسایلی را باید با خود در این نوع سفر های حمل کنید. شایان به ذکر است که در بعضی از مواردی که گفته شد سلیقه شخصی هم دخیل میباشد و شما میتوانید طبق سلیقه شخصی چیزی را حذف یا اضافه و یا جایگزین کنید به هر ترتیب ما امروز در دوف تلاش کردیم که کلیات را برای شما بیان کنیم. شما میتوانید با مراجعه به سایت دودف انواع لوازم آفرود و کمپینگ و حتی تجهیزات ماشین های آفرود را به آسانی و با بهترین قیمت خریداری نمایید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *