جستجوی پیشرفته

همه آنچه که باید قبل از خرید ماشین آفرود بدانید

همه آنچه که باید قبل از خرید ماشین آفرود بدانید

یکی از زیبا ترین و پر طرفدار ترین ماشین های کوهستانی ماشین آفرود است که گردشگران به وسیله این ماشین زیبا به طبیعت گردی و سفر به اعماق کوه ها می پردازند. بیشتر ماجراجویان طبیعت با ماشین های آفرود خود مشهور هستند که این خودرو از نظر کیفیت بهترین خودرو در میان خودرو های کوهستانی می باشد.

ماشین های افرود در جای جای دنیا با انواع مختلف وجود دارند. اگر به دنبال بهترین نوع ماشین آفرود هستند باید به واردات این سبک از ماشین ها اقدام کنید که بایستی از کشور های ژاپن، آمریکا، آلمان اقدام به خرید فرمایید. ولی با توجه به تحریم های موجود تقریبا با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد.

نکاتی که باید قبل از خرید ماشین آفرود بدانید؟

از جمله نکاتی که بایستی قبل از خرید ماشین های کوهستانی آفرود به آن بپردازید لیست زیر است:

  • بررسی کارشناسی مدل‌های کارکرده
  • بررسی قدرت و توان خودرو
  • شناخت دقیق خصوصیات یک ماشین آفرود
  • تعمیرات راحت

مواردی که در لیست بالا مشاهده کردید مواردی بودند که بایستی قبل از خرید خودرو آفرود به ان ها بپردازدید ولی نکات دیگری نیز وجود دارند که بایستی به آن ها توجه بسیار کرد. خودرو های آفرود از جمله خودرو های پر هزینه هستند که هزینه های زیادی را بر جای می گذارند و شما بایستی خودرو ای را انتخاب کنید که با سطح توان مالی شما هم خوانی داشته باشد. هزینه ابتدایی خودرو های آفرود تقریبا دو میلیارد است ولی می توان با قیمت های کمتری نیز تهیه کرد ولی با کمبود و بی کیفیتی محصول مواجه خواهید شد ولی این این ططرح از خودرو ها کیفیت خوبی ندارند.

 

خودروهای آفرود

خودرو های آفرود مختص کسانی است که علاقه زیادی به جاده و راه های کوهستانی دارند و عاشق این هستند تا بتوانند از هر مانعی در طبیعت عبور کنند. هر وسیله نقلیه چهار چرخ دارد با این تفاوت که ماشین های آفرود فاصله زیادی از سطح زمین دارند یکی از ویژگی های ماشین های آفرود این است که بتواند از تپه ها، از روی سنگ ها، گل و لای، دریاچه ها و… عبور کند. رانندگی با ماشین های آفرود اصول و قوانین زیادی دارد.

ماشین های آفرود از جمله ماشین های سنگین و در عین حال پر کاربرد برای طبیعت گردی هستند. آفرود از جمله ماشین هایی است که برای خزیدن در شیب های پر از تخته سنگ طراحی شده اند که در آن یک خط ترمز فشرده باعث توقف ناگهانی فعالیت ها می شود و کاملاً در تضاد با اتومبیل‌هایی هستند که کشش باورنکردنی آن‌ها را در زمین‌های لغزنده غیرممکن با سرعتی بیش از پیاده‌روی می‌برد. سپس متخصصان بقای بیابانی غیرقابل توقف هستند. هر کدام را می توان یک آفرود نامید و هر نژاد ترکیب خاصی از نقاط قوت خود را دارد. با این حال، دیفندر جدید می تواند تقریباً همه اینها و بیشتر را انجام دهد. این خودرو با زوایای نزدیک و خروج حدود 40 درجه و فاصله از زمین تا 291 میلی‌متر به لطف سیستم تعلیق بادی قابل تنظیم ارتفاع، تمام آمارهای حیاتی مناسب را دارد. و با این حال، این سبکی است که در آن با رانندگی آفرود مقابله می‌کند، و روشی است که بار راننده را برای انتخاب حالت انتقال مناسب، حفظ مقدار مناسب حرکت رو به جلو، و حفظ خط درست از طریق آن‌ها کاهش می‌دهد.

 

خودروهای آفرود

ماشین های آفرود اکنون موتورهای چهار، شش و هشت سیلندر را دارا هستند. که بستگی به شرکت های سازنده متفاوت تعداد سیلندر نیز متفاوت است.برای مثال برای  P400e پلاگین هیبریدی تنها چهار دیگ موجود است، در حالی که همه دیزل‌ها اکنون شش سیلندر هستند. نسخه پرطرفدار P525 V8 مطمئناً دارای عملکرد و حضور قابل توجهی است. اما دیزلی D300 انتخاب ما از همه آنها خواهد بود، که گشتاور فراوان را با مصرف سوخت قابل احترام، قابلیت رانندگی و اصلاح ترکیب می کند و نیازی به هزینه به اندازه برخی از نسخه های دیگر خودرو ندارد.

نکات مهم درباره ماشین های آفرود

ده نکاتی که در رابطه با ماشین های آفرود باید بدانید به صورت زیر است.

۱- ارزان‌ترین خودروهای آفرودی در گروه جیپ‌ها با کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان، در گروه نیسان‌موتور از حدود ۲۰۰ میلیون تومان و در گروه تویوتا از حدود ۷۰۰ میلیون تومان قابل تهیه هستند.

۲- به دلیل اشتراک بالای قطعات پاترول ۴ سیلندر با نیسان آبی، هزینه کم قطعات و آسانی تعمیرات، این ماشین از گزینه‌های اصلی خریداران خودروهای آفرودی است.

۳- هزینه نگهداری یک پاترول ممکن است حتی از هزینه نگهداری یک پژو ۲۰۶ پایین‌تر باشد.

۴- بیشترین هزینه ماشین‌های آفرودی مربوط به لاستیک است که قیمت آن از جفتی حداقل ۴-۵ میلیون تومان شروع می‌شود.

۵- به دلیل فرسودگی خودروهای دست دوم آفرودی و همچنین قوانین جدید تعویض پلاک، توصیه می‌شود هنگام خرید ماشین آفرودی، خودرو توسط یک کارشناس مورد بررسی قرار گیرد.

۶- روی خودروهای آفرودی معمولا نمی‌توان به عنوان سرمایه‌گذاری حساب باز کرد.

۷- بازار خرید و فروش گروه نیسان موتور (پاترول، پیکاپ و رونیز) عموما بهتر است. اما به طور کلی بازار فروش دست دوم ماشین‌های آفرودی نسبت به سال‌های قبل بهتر شده است.

۸- تعمیرات خودروهای چینی آفرود هنوز در ایران چندان باب نشده است. ضمن آنکه بسیاری از ماشین‌های چینی از فناوری موتورهای توربوشارژ استفاده می‌کنند که به عقیده برخی کارشناسان مناسب آفرود نیست.

۹- خرید و تجهیز اتومبیل توسط خود خریدار چندان به صرفه نیست و پیشنهاد می‌شود ماشین آفرودی به صورت تجهیزشده خریداری شود.

۱۰- خودروهای آفرودی معمولا به عنوان خودروی دوم و برای مصرف غیرروزمره استفاده می‌شود. چراکه هزینه تعمیر و نگهداری و مصرف سوخت آن‌ها بالاست.

کلام اخر

در این مطلب از سایت بافیلو شما را با ماشین های آفرود،نکات مهمی که قبل از خرید ماشین آفرود باید بدانیم، نکاتی که باید قبل از خرید ماشین آفرود بدانید؟ و… آشنا کردیم . اگر که به دنبال خرید لوازم کمپینگ هستید می توانید به راحتی و با قیمت مناسب از سایت دودف خریداری کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *