جستجوی پیشرفته

آنچه باید در مورد پروژکتور های آفرود دانست  Epistar یا Cree

آنچه باید در مورد پروژکتور های آفرود دانست  Epistar یا Cree

آنچه باید در مورد پروژکتور های آفرود دانست  Epistar یا Cree

پروژکتورهای آفرود امروزه با توجه به رشد سریع تکنولوژی مدل ها و قدرت های مختلفی دارند. شاید تصمیم گیری برای خرید یک پروژکتور متناسب با کاری که نیاز دارید در بین ده ها محصول متفاوت ، برای بیشتر افراد یک چالش بزرگ و کمی سخت باشد. در این مقاله از دودف سعی داریم شما را راهنمایی کنیم تا بتوانید بهترین پروژکتور های آفرود و محصولی مطابق با نیازهای خود خریداری کنید.

كيفيت و نوع لامپ

كيفيت و نوع لامپ

هر کدام از پروژکتور های آفرود دارای کیفیت و مواد اولیه متفاوتی هستند. برای مثال ممکن است دو عدد پروژکتور از لحاظ ظاهری کاملا شبیه به یک دیگر باشند اما نوع بازتابناده و یا لامپ های کار شده در داخل آن ها کاملا با هم متفاوت باشند.

یکی از عوامل مهم و کلیدی در پروژکتورهای آفرود  ، نوع LED به کار رفته داخل آن ها است. این نوع لامپ ها دارای تنوع و مدل های زیادی می باشد. اما برترین کارخانه تولید کننده لامپ های پروژکتور و لایت بارهای ماشین ، کارخانه کری آمریکا (CREE) است.

لامپ های این کارخانه دارای بالاترین قدرت و تکنولوژی است. لامپ های تولیدی شرکت CREE علاوه بر قدرت روشنایی بالا ، مصرف بسیار پایینی دارند و طول عمر آن ها نسبت به لامپ های دیگر بالاتر است.

پروژكتور Cree

پروژكتور Cree

یک تصور اشتباهی که در مورد این پروژکتور ها وجود دارد. این است که هر چه تعداد لامپ ها بیشتر و یا داخل پروژکتور لامپ زنون کار شده باشد آن محصول قوی تر است. توجه داشته باشید قدرت روشنایی یک پروژکتور به عوامل مختلفی دیگری مثل نوع  بازتابنده ، تکنولوژی مدار الکترونیکی هم بستگی دارد.

برای مثال ممکن است که در یک پروژکتور 30 عدد لامپ LED معمولی قرار گرفته باشد اما قدرت روشنایی آن به اندازه با یک لامپ پرفدرت CREE هم نباشد. نکته دیگر در مورد پروژکتورهای زنون است. این نوع پروژکتورها با توجه به آن که قدرت نسبتا بالایی دارند اما مشکل آن ها گرما و مصرف انرژی بالا است.

ال ای دی کری cree نوعی از ال ای دی های cob می باشد که به سی او بی سرامیکی هم نام گذاری میکنند. شرکت نام آشنای کری آمریکا سالیان سال هست که در بازار روشنایی ایران جایگاه خود را پیدا کرده.شرکت اصلی این ال ای دی ها در کشور آمریکا می باشد ولی در کشور چین تحت لیسانس شرکت کری CREE تولید میگردد. ال ای دی های کری به صورت سرامیکی تولید میگردد در صورتی که ال ای دی ها با برند های دیگر با آلومینیوم و یا مس تولید می شود.

ال ای دی های کری ولتاژ و جریان مخصوص به خود دارند و با درایور مخصوص خود روشن میگردد. قیمت ال ای دی های کری نسبت به مابقی ال ای دی ها بالا تر می باشد ولی کیفیت بالا و عمر مفید و گرمای کمتر این ال ای دی ها باعث شده فروش زیادی از این ال ای دی ها صورت بگیرد.

پروژكتور هاي Epistar

پروژكتور هاي Epistar

Epistar تولیدکننده تایوانی و بزرگترین رقیب سازنده آمریکایی است. در بازار چراغ های LED تمامی سازندگان از لامپهای LED و چیپ ست یکی از این دو تولیدکننده استفاده می کنند.

ولی مسئله اساسی برای خریدار تفاوت ها و برتری های آنها نسبت به یکدیگراست. در ظاهر از نظر تکنولوژی تفاوت های اساسی وجود ندارد و حتی در نگاه اول از هم تشخیص داده نمی شوند.

كلام آخر

تمامی بوردها دارای درجه بندی های مختلفی از لحاظ کیفی و تکنولوژیکی هستند که باید تک تک بررسی شوند ولی در مجموع Cree در درجه کیفی بالاتری نسبت به Epistar قرار می گیرد و این کیفیت در طولانی مدت بیشتر جلوه می کند؛ با گذشت زمان میزان بازدهی Cree نسبت به Epistar دارای افت کمتری است.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *