جستجوی پیشرفته

همه چیز در مورد پدل برد

همه چیز در مورد پدل برد

همه چیز در مورد پدل برد

Sup که مخفف کلمه Stand up paddle boarding یا ورزش پدل برد است که یکی از ورزش های پر هیجان محسوب می شود که در سر تا سر جهان در حال پیشرفت می باشد. این ورزش علاوه بر این که هیجان دارد، آرامش روحی نیز برایتان به ارمغان می آورد این گونه که با کمی تمرین این ورزش نگاه متفاوتی به موج های دریا و اقیانوس خواهید داشت و دیگر ترسی از این ها نخواهید داشت.

در این مقاله از دودف می خواهیم همه چیز در مورد پدل برد را به شما توضیح بدهیم.

مزیت های ورزش Sup و استفاده از پدل برد

مزیت های ورزش Sup و استفاده از پدل برد

استفاده از پدل برد علاوه بر این که باعث ایجاد آرامش می شود، همچنین باعث تقویت عضلات بدن و تعادل بدن نیز می شود. در این ورزش از نوک انگشتان پا تا گردن مورد استفاده می شود که در نتیجه این استقامت بدن افزایش میابد.

چرا باید این ورزش را یاد بگیریم و از پدل برد استفاده کنیم

همچنین بخوانید: کایاک چیست؟

چرا باید این ورزش را یاد بگیریم و از پدل برد استفاده کنیم

اگر دلیلی برای یاد گیری این ورزش را دارید و تا به حال از پدل برد استفاده نکرده اید برای شما دلیل های منطقی داریم تا شما هم به سمت یاد گیری این ورزش دوست داشتنی و هیجان انگیز بروید.

هیجان ایستادن روی آب

هیجان استاده حرکت کردن روی آب یکی از توانایی هایی است که در توسط پدل برد بر توانایی های انسان افزوده می شود. هنگامی روی پدل برد هستید و با آرامش روی آب حرکت می کند، افق دیگر گونه دیگری دیده می شود و منظره اش عوض می شود. استفاده گروهی از این وسیله نیز از تجربه های است که برای انسان آرامش می دهد

هماهنگ بودن ذهن و جسم

به این دلیل که در این ورزش تعادل بودن بدن یکی از رکن های اساسی است، که این امر باعث می شود که تعادل بین ذهن و جسم شما هماهنگ باشد، حتی این امر باعث شده تازگی ها ورزش یوگا را روی این پدل بورد بیاورند که باعث شده است که پدل برد هایی به نام پدل یوگا یا یوگا برد تولید شود.

برای شروع به استفاده از پدل برد به چه چیز هایی نیاز داریم

برای شروع به استفاده از پدل برد به چه چیز هایی نیاز داریم

یکی از دلایل این که پدل برد و این ورزش محبوبیت زیادی دارد این است که برای شروع به این ورزش نیاز به تجهیزات خاصی ندارید، اگر برای شما طرز استفاده از پدل برد سوال باشد موارد زیر را به دقت بخوانید.

شما در ابتدا به تخته پدل برد، پاروی پدل برد و لیش و جلیقه نجات نیاز دارید، این موارد نیاز اولیه شما برای شروع پدل بردینگ می باشد.

همچنین شما نیاز به درایبگ دارید، درایبگ ها، کیف هایی هستند که شما می توانید در آن روی آب وسایل الکترونیکی و… را بدون این که آب و رطوبت به آن نفوذ کند حمل کنید.

انواع پدل برد ها

انواع پدل برد ها

پدل برد ها در دو نوع بادی و سخت هستند، پدل های سخت از جنس چوب یا فایبر گلاس فشرده تشکیل شده اند و پدل برد های بادی از یک بدنه با جنس پی وی سی تشکیل شده اند که با فشار باد پر می شوند.

پدل برد های سخت طول عمر و کارایی بیشتری نسبت به پدل برد های بادی دارند، با این حال پدل برد های بادی در بین طرفداران جای خود را خوب گرفته است.

مخترع پدل برد

مخترع پدل برد

اولین بار پدل برد و ورزش تخته سواری در وایکیکی جزایر هاوایی به وجود آمد، این ورزش توسط فردی به نام جان چوی اختراع شد. جان چوی از تخته سواران معروف دهه چهل بود، او وقتی دید که سنش دیگر زیاد است و توان انجام این ورزش را ندارد، به ذهنش رسید که یک پدل بردی را درست کند که برایش راحت باشد. کاری که برای تخته سواری بود این بود که برای تخته اش یک پارو اضافه کرد و در طرح تخته اش نیز تغیراتی را بوجود آورد.

او این کار را فقط برای خود کرده بود و اصلا فکر نمی کرد که روزی این مدل از پدل برد ها جهانی بشوند و مردم از این طرز فکر استقبال بکنند، حتی فرزند های جان نیز از پدرشان تقلید کردند، زمانی که توریست ها به هاوایی می آمدند از این طرز فکر خانواده جان خوششان آمد و همگی به پدل برد های خود یک عدد پارو اضافه کردند و رفته رفته به یک ورزش و تفریح تبدیل شد.

پدل برد های همه کاره

این نوع پدل برد ها همان طور که از نام آنها مشخص است برای استفاده های عمومی کاربرد دارد. این نوع پدل برد ها می توانند هم به صورت حرفه ای و هم به صورت غیر حرفه ای و آماتور مورد استفاده قرار گیرند. به همین دلیل نیز این نوع پدل برد ها نسبت به انواع تخصصی تر رویکرد بیشتری دارند.

کلام آخر

در این مقاله ما به انواع پدل برد ها اشاره کردیم. پدل برد یا همان Sub یک ورزش و تفریحی است که در تمامی نقاط جهان که به دریا ها و اقیانوس ها دسترسی دارند انجام می شود. ما هم برای شما پیشنهاد می کنیم اگر روزی به دریا ها مسیرتان افتاد و سفر کردید حتما از لذت این ورزش بهره مند شوید.

شما هم می توانید نظرات خود را به ما در مورد این ورزش، به اشتراک بگذارید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *