جستجوی پیشرفته

مقایسه جامع نیسان پاترول 2021 با تویوتا لندکروز 2021

کاور مقاله مقایسه تویوتا لندکروز و نیسان پاترول

مقایسه جامع نیسان پاترول 2021 با تویوتا لندکروز 2021

در میدان نبرد بین SUV ها مبارزه بین تویوتا لندکروز و نیسان پاترول جزء جذاب ترین رقابت هاست حالا طرفداران نیسان پاترول خود را با پاترول 2021 با فیس لیفت نیسمو آماده مبارزه با لندکروز 2021 می کنند که امسال تغییراتی زیادی نسبت به سال های قبل داشته است.

تویوتا لندکروز و نیسان پاترول

در این مقاله به بررسی هر یک از خودروهای لندکروز و پاترول و سپس مقایسه این دو
می پردازیم.

تویاتا لندکروز

لندکروز یکی از معروف ترین شاسی بلند های دنیاست که طی هفتاد سال تولید و با حضور در بیش از صد و نوزده کشور محبوبیت خاصی در قلب عاشقان آفرود ایجاد کرده است اما محبوبیت لندکروز بین ایرانیان بیش از همه جای دنیاست تا جایی که به این خودرو لقب حضرت داده شده اما به دلیل قوانین منع واردات خودرو در ایران، ایرانیان از آفرود سواری با این تویوتا لندکروز 2021 محروم هستند.
کسانی که از یک خودرو، بیشتر از یک رانندگی می خواهند حتما به سراغ تویوتا لندکروز بروند.

مشخصات فنی تویوتا لندکروز

در تویوتا لندکروز موتور 5700 سی‌سی 8 سیلندر خورجینی استفاده شده که توان تولید 381 اسب بخار  قدرت را دارد و گشتاور 543 نیوتون بر متر تولید می کند همچنین تویوتا از گیربکس 8 سرعتیه اوتوماتیک در این خودرو استفاده کرده است که این گیربکس نیروی خروجی از موتور را به چهار چرخ به صورت یکسان منتقل می کند.

مشخصات فنی تویوتا لندکروز

مصرف سوخت لندکروز

مصرف این شاسی بلند در شهر به 18 لیتر در 100 کیلومتر و در بزرگراه ها در هر 100 کیلومتر 13 لیتر بنزین مصرف می کند اما به صورت میانگین این خودرو در هر 100 کیلومتر 16 لیتر بنزین مصرف می کند.

تویوتا لندکروز در آفرود

با وجود قدیمی بودن طراحی و ساختار کلی، این خودرو مجهز به سیستم تعلیق فنرهای چهار پیونده و فناوری تعلیق پویای کاینتیک است که این سیستم، سیستم تعلیق و حرکت چرخ ها را نسبت به مسیری که راننده در پیش دارد تنظیم می کند همچنین این خودرو مجهز به سیستم Multi-Terrain Select که به راننده این امکان را می دهد که از بین پنج حالت رانندگی، بهترین را برای کشش و چسبندگی بیشتر خودرو نسبت به مسیر رانندگی خود انتخاب کند.

تویوتا لندکروز در آفرود

طراحی لندکروز

طراحی داخلی لندکروز 2021 با طراحی مدل های 2019 و2020 تفاوت چندانی ندارد در این خودرو فضای کافی و حتی اضافی برای سرنشیان تعبیه شده است با این حال علاوه بر مدرن و بروز بودن امکانات این خودرو، لندکروز کاملا ساده طراحی شده است.

مانیتور این ماشین نسبت به خودروهای رقیب کوچک تر طراحی شده اما برای پشتی صندلی ها مانیتور بزرگ تری در نظر گرفته شده است و با سنسور ها و دوربین های تعبیه شده در این خودرو می توانید وضعیت خودرو را در هنگام آفرود بصورت گرافیکی از نمایشگر ها مشاهده کنید و تصمیم های درستی در هنگام عبور از موانع بگیرید.

نیسان پاترول

هدف از عرضه‌ی پاترول نیسمو 2021 به بازار که شرکت نیسان تمام تجربیات خود را که در ضمینه های لاکچری سازی، آفرود سواری و مسابقات رالی کسب کرده بود روی پاترول نیسمو پیاده کرد تا تولد هفتاد سالگی پاترول را جشن بگیرد. بازار هدف این خودرو خاورمیانه است تا با لندکروز که در کشورهای عربی طرفداران زیادی دارد رقابت کند.

مشخصات فنی نیسان پاترول

کمپانی نیسان این خودرو را با دو موتور 8 سیلندر خورجینی که 428 اسب بخار  که گشتاور 600 نیوتون بر متر تولید می کند و موتور 6 سیلندر خورجینی که 275 اسب بخار و گشتاور 394 نیوتون بر متر تولید می کند  در شهر دبی امارات به نمایش عموم گذاشت. این خودرو دارای گیربکس 7 سرعته اوتوماتیک است که توان تولیدی موتور را به چرخ ها انتقال می دهد.

مشخصات فنی نیسان پاترول

نیسان مدعی است قدرت و سرعت این خودرو در کلاس خود بی نظیر بوده و قابل مقایسه با رقبا نیست که این ادعا زنگ خطری برای رقیب اصلی و دیرینه‌‌ی خود یعنی تویوتا لندکروز محسوب می شود.

مصرف سوخت

مصرف سوخت همه‌ی نسل های پاترول زیاد بوده است که پاترول 2021 از این قضیه مستثنی نیست مصرف سوخت این خودرو در داخل شهر به 22 لیتر در 100 کیلومتر اما در بزرگراه ها این عدد به 16 لیتر در هر 100 کیلومتر کاهش می یابد و در کل مصرف سوخت ترکیبی این خودرو 19 لیتر در هر 100 کیلومتر است.

پاترول در آفرود

این خودرو را باید رقیب سرسخت لندکروز ژاپنی در آفرود بدانیم خودرویی آماده به آفرود و رقابت که آخرین بار در سال 2017 فیس لیفت شد.

 علاوه بر اینکه تمام تنظیمات ارتفاع، پایداری و تعلیق این خودرو به صورت خودکار بر عهده سیستم های پیشرفته‌ی نصب شده روی این خودرو است این خودرو دارای کمک فنر های نرم و بدلیل بالا بودن ارتفاع خودرو مناسب برای عبور از موانع چالش بر انگیز و آفرود است.

نیسان پاترول در آفرود

مقایسه بین پاترول و لندکروز

مقایسه بین پاترول و لندکروز  به این سادگی نیست داستان این مقایسه نتیجه‌ی شش دهه جدال و رقابت بین این دو شرکت ژاپنی است. این دو شاسی بلند که از سال 1360 در ایران حضور داشتند محبوبیت و طرفداران زیادی در بین ایرانیان پیدا کردند بطوریکه حتی آلمانی ها  و آمریکایی ها هم توانایی شکست این دو برند ژاپنی را در بازار ایران با خودروهای آفرودی خود نداشته‌اند.
نیسان پاترول یک خودروی اسپورتی و مدرن است اما لندکروز در عین مدرن بودن کاملا ساده طراحی شده است.

مقایسه پارول و لندکروز

مصرف سوخت پاترول بصورت ترکیبی 19 لیتر در هر 100 کیلومتر و مصرف لندکروز در هر 100 کیلومتر 16 لیتر است که لندکروز مصرف کم تری نسبت به پاترول دارد.
هرچند که این دو خودرو در برخی از موارد که ذکر کردیم متفاوت هستند ولی هر دوی آن ها برای آفرود مناسب هستند و انتخاب بهترین خودرو بین این دو گزینه برای آفرود بسیار دشوار است.

از نظر شما بهترین خودرو برای آفرود بین این دو گزینه کدام است؟ اگر در آفرود با هر کدام از این ماشین ها تجربه دارید آن را با ما و طرفداران آفرود به اشتراک بگذارید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *