جستجوی پیشرفته

همه چیز در مورد تویوتا پرادو برای آفرود

همه چیز در مورد تویوتا پرادو برای آفرود

همه چیز در مورد تویوتا پرادو برای آفرود

شرکت خودرو سازی تویوتا دومین شرکت بزرگ خودروسازی در جهان است که بازار خودرو، کشور های زیادی را در دست دارد یکی از خودرو های محبوب این شرکت تویوتا پرادو است که با داشتن قابلیت ها و توانایی های آفرودی زیاد، در جهان مخصوصا بین ایرانی ها محبوبیت زیادی دارد نسل های سوم و چهارم این خودرو که از سال های 2005 تا سال 2013 وارد ایران شدند با استقبال زیادی رو به رو شدند.

شرکت تویوتا، پرادو را به عنوان برادر کوچک تر تویوتا لندکروز به بازار عرضه کرد و یک مفهوم جدیدی را در سبک SUV ها ایجاد کرد. در این مقاله به بررسی تویوتا پرادو در آفرود خواهیم پرداخت و تمام ویژگی های این خودرو را برای شما بیان خواهیم کرد.

مشخصات فنی تویوتا پرادو

مشخصات فنی تویوتا پرادو

شرکت تویوتا، پرادو را به یک موتور شش سیلندر 24 سوپاپه مجهز کرده است که حجم موتور آن 4000 سی سی است که به صورت طبیعی تنفس می کند همچنین این خودرو دارای 271 اسب بخار قدرت و 384 نیوتون متر گشتاور است و به یک گیربکس 5 دنده اتوماتیک مجهز است که نیروی تولید شده توسط موتور را به چهار چرخ منتقل می کند.

تویوتا پرادو در 8.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می رسد و حداکثر سرعت این خودرو 200 کیلومتر بر ساعت است.

مصرف سوخت تویوتا پرادو

تویوتا پرادو در جاده های داخل شهری 14.7 لیتر در هر صد کیلومتر مصرف می کند و در جاده های خارج از شهری 8.6 لیتری در هر 100 کیلومتر مصرف می کند. به صورت ترکیبی این خودرو در هر 100 کیلومتر 12 لیتر بنزین مصرف می کند. همچنین این حجم باک این خودرو 87 لیتر بنزبین است و دارای استاندارد آلایندگی یورو 3 است و در هر کیلومتر 256 گرم co2 تولید می کند.

امکانات رفاهی تویوتا پرادو

امکانات رفاهی تویوتا پرادو

این خودرو دارای هفت کیسه هوا از نوع SRS است که شامل کیسه هوا برای راننده، کیسه هوا زانویی راننده، کیسه هوا برای سرنشینان جلو، کیسه هوا های جانبی و کیسه هوای پرده ی سراسری می شود.

این خودرو مجهز به حالت FWD است که سرعت آن را در 200 کیلومتر در ساعت محدود کرده است و نیروی تولید شده توسط موتور را به چهار چرخ انتقال می دهد همچنین طراحان ژاپنی این خودرو را به گونه ای طراحی کرده اند که در هنگام برخورد با عابرین پیاده آسیب کمی به عابرین وارد شود.

چراخ های این خودرو مجهز به HID و AFS است که در جاده های تاریک روشنایی بیشتری دارد و در هنگام پیچیدن خودرو، چراغ ها نیز می پیچد و در هنگام ترمز های نا گهانی فلاشر های این خودرو فعال می شود همچنین در نسخه های سفارشی، سیستم AVS نیز وجود دارد.

از امکانات دیگر این خودرو می توان به تنظیم خودکار گیربکس به صورت هوشمندانه برای کمک به سیستم، نشان دهنده زاویه چرخ ها، سیستم هشدار برای کم کردن مصرف سوخت در هنگام شتاب گیری، سیستم LSD برای کمک کردن برای کم کردن اصطکاک و مصرف سوخت همچنین دکمه های داشبورد این خودرو به طوری طراحی شده اند که به راحتی می توان به آن ها دسترسی داشت.

تویوتا پرادو در آفرود

تویوتا پرادو در آفرود

تویوتا پرادو دارای سه حالت رانندگی نرمال، اسپرت و کام فورت است که با توجه به شرایط رانندگی، راننده می تواند هر کدام از آن ها را انتخاب کند همچنین این خودرو مجهز به سیستم های ESP، ABS، BA، TRC، VSC، و در مدل های آفرود این خودرو مجهز به سیستم Multi-Terrain ABS مجهز است که در آفرود کمک های بسیاری زیادی به ترمز گیری راننده می کند.

این خودرو مجهز به کمک فنر های بسیار نرمی است که نیروی وارد شده از طرف موانع را وارد کابین نمی کند و به سرنشینان انتقال نمی دهد همچنین ارتفاع بالای این خودرو باعث می شود کف خودرو با زمین فاصله داشه باشد و در هنگام آفرود، موانع با کف خودرو بر خورد نکند. این خودروی دارای دید بسیار مناسبی است و راننده به همه جهت های خودرو مسلط است و موتور قدرتمند این خودرو توانایی عبور از سخت ترین جاده های آفرود را دارد. عوامل بالا باعث شده است که خودروی تویوتا پرادو تبدیل به یکی از بهترین خودرو های آفرود در جهان شود.

کلام آخر

تویوتا پرادو یک خودروی بسیار محبوب و خوش نام میان ایرانیان است که قادر به انجام حرکات غیر متعارف در آفرود است که توانایی عبور از مسیر های صعب و العبور را دارد همچنین این خودرو دارای استهلاک بسیار پایین است امروزه (1400/07/17) این خودرو در بازار ایران به قیمت 1.5 تا 2 میلیارد به فروش می رسد همچنین شما می توانید تجربیات خودتان را از آفرود با تویوتا پرادو برای ما در سایت دودف کامنت کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *