جستجوی پیشرفته

نکات مهم در خرید یخچال خودرو

نکات مهم در خرید یخچال خودرو

نکات مهم در خرید یخچال خودرو

اگر ترجیح می دهید که با خودروی شخصی خودتان به سفر بروید و می‌خواهید در طول سفر و یا تا رسیدن به مقصد مورد نظرتان از بعضی امکانات خودرو استفاده کنید، و سفر خوبی برای خود و همسفرتان بسازید، باید یک سری وسایل در خودروی شما باشد، که بی‌شک یخچال خودرو یکی از مهم ترین وسایل خودرو است که در سفر هایتان، به کمک شما خواهد آمد. پس به نکات مهم در خرید یخچال خودرو مناسب دقت کافی را داشته باشید.

امروزه یخچال های خودرو پیشرفت چشم گیری در زمینه خود داشته اند که رانندگان هر مدل از خودرو را به فکر خرید یخچال برای خودروهایشان را می کند

برای خرید یخچال کافی است به میزان بودجه خود بنگرید و در ادامه به مطالعه این مطلب از دودف بپردازید تا در انتها بتوانید یخچالی مناسب برای وسیله نقلیه خود انتخاب کنید.

انتخاب یخچال متناسب با خودرو

در اولین مرحله از خرید یخچال به تناسب داشتن یخچال با خودرو دقت کنید،این گونه از وسایل خودرو به دو صورت ساخته و تولید می شوند، بعضی از یخچال ها برای خودرو های سبک و دیگر گروه برای خودرو های سنگین طراحی و تولید می شوند.

یعنی اگر شما دارای یک اتوبوس هستید باید به دنبال خرید یک یخچال مناسب با خودروتان بروید، ولی اگر شما می خواهید یک یخچال به خودروی شخصی و شهریتان بخرید باید به دنبال خرید یخچال مناسب با آن بروید.

نکات مهم در مورد ابعاد و وزن یخچال

نکات مهم در مورد ابعاد و وزن یخچال

یکی دیگر از نکات مهم در خرید یخچال این است که به ابعاد و وزن یخچال دقت کافی داشته باشید. در مورد این که اندازه یخچال شما چقدر باشد باید وقت و هزینه زیادی صرف کنید، چرا که باید یخچالی انتخاب کنید که علاوه بر داشتن یک عملکرد مناسب، فضای زیادی را داخل کابین خودروی شما نگیرد.

در مورد وزن یخچال هم به این دقت داشته باشید که، شاید شما در قسمتی از مسافرت خود، نیاز داشته باشید که یخچال را تا قسمتی حمل کنید، پس باید مانند اندازه یخچال، علاوه بر عملکرد مناسب، یخچال شما دارای وزن مناسبی باشد.

نکات مهم در مورد ظرفیت داخلی یخچال

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید یخچال باید به آن دقت کنید، ظرفیت یخچال است. معمولا ظرفیت داخلی یخچال ها را با لیتر حساب می کنند یعنی به عنوان مثال این گونه حساب می کنند که این یخچال ظرفیتش، 40 قوطی نیم لیتری است.

خلاصه چیزی که در انتخاب یک یخچال در موردظرفیت داخلی آن مهم است، این است که نسبت به نفراتی که می خواهیم به مسافرت برویم، یخچال را انتخاب کنیم. همچنین هنگام خرید به این دقت کنید که می خواهید چه نوعی از وسایل را داخل یخچالتان را بگذارید.

نکات مهم در مورد قابلیت های سرمایشی و گرمایشی

نکات مهم در مورد قابلیت های سرمایشی و گرمایشی

امروزه تمامی یخچال هایی که استفاده می کنیم قابلیت سرمایشی دارند ولی قرار نیست یخچالی که برای خودرو می خریم تنها این قابلیت را داشته باشد و از آن یخچال برای سرد بودن مواد داخل یخچال استفاده کرد.

در یخچال های امروزی علاوه بر ویژگی سرد کنندگی یک هیتر گرم کننده نیز وجود دارد. این هیتر به شما کمک می کند تا غذای گرم شما به مدت دو الی سه ساعت همچنان گرم بماند، علاوه بر گرم نگه داشتن غذا های شما، شما می توانید از این هیتر برای گرم نگه داشتن نوشیدنی های گرم خودتان استفاده کنید.

نکات مهم در مورد ویژگی های جانبی یخچال

علاوه بر موارد ذکر شده یک یخچال باید ویژگی های جانبی دیگری داشته باشد. به عنوان مثال در داخل یخچال یک لامپ وجود داشته باشد تا هنگام باز کردن درب یخچال از نوع چیدمان و محتویات داخل یخچال آگاه باشیم.

همچنین یک یخچال دارای قسمت و کشو های جداگانه باشد، تا انواع میوه، سبزیجات و… را در داخل آن جدا کنیم. این گونه یخچال باید دارای یک عایقی باشد، همچننین دربش محکم بسته شود و از قابلیت یخ زدایی نیز بهره مند باشد.

انواع یخچال های خودرویی معتبر بازار

در ادامه این مطلب به بعضی از مارک های معتبر معروف یخچال خودرویی می پردازیم:

 • یخچال سرد و گرم خودرو آتی انرژی
 • یخچال سرد و گرم خودرو بی ام آی
 • یخچال سرد و گرم خودرو ناسا الکتریک
 • یخچال سرد و گرم خودرو وایکو
 • یخچال سرد و گرم خودرو دومتیک
 • یخچال سرد و گرم خودرو فیلکول
 • یخچال سرد و گرم خودرو استکول
 • یخچال سرد و گرم خودرو آذر نما
 • یخچال سرد و گرم خودرو ایندل بی
 • یخچال سرد و گرم خودرو برلینی
 • یخچال سرد و گرم خودرو

سخن نهایی

ما به نکات مهم در خرید یخچال خودرو در این مطلب اشاره کردیم، اگر در خرید یخچال به این نکات دقت کنید، می توانید یخچال بهتری را برای خودرویتان تهییه کنید و در نتیجه خرید یک یخچال مناسب، غذا ها و نوشیدنی هایتان به صورت دل خواهتان خواهد ماند که این مورد باعث می شود سفر بهتری را داشته باشید.

شما در هنگام خرید یک یخچال برای خودرویتان چه نکاتی را در نظر می گیرید؟ پیشنهاداتتان را با ما در میان بگذارید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *