جستجوی پیشرفته

انواع فنر | برنامه آموزشی تاف داگ (3)

انواع فنر | برنامه آموزشی تاف داگ (3)

برنامه آموزشی تاف داگ 3 : به برنامه آموزشی “تاف داگ”خوش امدید.

در اینجا هر انچه که در مورد سیستم تعلیق نیاز دارید بدونید را یاد میگیرید و اینکه “تاف داگ” چطور محصولات خودشو برای رفع تمام نیاز دودیفرانسیل سواران در کل دنیا طراحی میکند.

در این برنامه در مورد مدل های مختلف فنر در بازار صحبت میکنیم و اینکه چطور در تاف داگ ما چگونه فنرهامون رو طراحی میکنیم تا مشتریان ما بالاترین رضایت رو داشته باشند

فنر لول در خیلی از ماشین های شاسی بلند در بازار استفاده میشند چون هم سواری خیلی راحت میدند هم وزن قابل توجهی رو میتونند تحمل کنند.

ولی هیچ فنر لولی یکجور‌ تولید نمیشه، مدل طراحی و مواد اولیه تاثیر بسیار زیادی در عمر و عملکرد فنر دارد.

طراحی تمام فنرهای تاف داگ بر اساس بررسی کمبودها در ساخت فنر های فابریک کارخانه شروع میشه و بعد به کمک نرم افزارهای کامپیوتری و طراحی با بهترین طرح ممکن فنرهارو تولید میکنیم.

چهار پارامتر اساسی در طراحی فنرلول تاثیر گذارند

ضخامت میلگرد برای تولید فنر

تعداد دورها در فنر

قطر داخلی فنر

ارتفاع فنر

با تغییر این چهار مورد میتونیم فنرهای متفاوتی بر اساس عملکرد و رفتار تولید کنیم.

بعضی وقتها طراحی درست فنرلول میتونه باعث عدم بلندتر شدن از فنر فابریک باشه  بلکه مواداولیه و تعداد دورها در فنر میتونه عملکرد بهتری از فنر فابریک یا فنر بلندتر داشته باشه

فنر های لول تاف داگ به صورت انحصاری از فولاد X5K ساخته شدند که نسل جدید فولاد کششی هست که تحمل خیلی بالاتری در فشار و مقاومت بیشتری در مقابل افتادگی داره.

در ضمن یکی از بهترین فولادها در مقابل خوردگی و فرسودگی هست. به خاطر فولاد X5K فنرهای تاف داگ ۳۰٪ نیاز کمتر به مواد داره و فنرهای خیلی سبک تر هستند و دامنه حرکتی بیشتری رو به فنر میده.

با برداشتن یک میلیمتر از لوله فولادی توسط دستگاه تمام سطح یکدست سیقلی میشه و برای مرحله بعد اماده میشه.

در این مرحله میلگردها در‌کوره‌ تا هزار درجه حرارت میبینند و بعد توسط دستگاه فول اتوماتیک و توسط کامپیوتر به شکل فنر در میاند.

این عملیات تمام کامپیوتری به ما اجازه میده که فنرهای با مقاومت بسیار بالا بسازیم مثل این فنری که اینجا داریم.

حالا فنر که هنوز حدود ۸۵۰ درجه حرارت داره رو در روغن مخصوص که باعث سختی فنر میشه خنک میکنیم. بعد از فرایند سختی اولیه فنر ها داخل کوره برای مرحله سختی ثانویه دوباره تا ۴۰۰ درجه حرارت میبینند و این فرایند باعث اطمینان از حفظ سختی فنر بدون ار بین رفتن خواص فولاد میشه.

دوسر فنرها بر اساس طراحی اولیه تراش میخورند که بتونن روی خودرو نصب بشوند. فنر‌ رنگ شوک میشود که از لایه بیرونی فولاد محافظت میکند و فنر رو در مقابل فرسایش و افتادگی محافظت میکند.

فنر شمش از قدیمترین مدل فنر در بازار هست و هنوز هم از محبوبیت بالایی برخوردار هست و این به خاطره اینه که وزن بسیار زیادی رو میتونن تحمل کنند و برای تولید هزینه زیادی هم نیاز نیست.

فنرهای شمش تاف داگ از بقیه فنرها سرتر هستند به این دلیل که قابلیت فنری بسیار مداومی رو برای شما داشته باشند و میتونن وزن های مختلفی رو بر اساس نیاز شما تحمل کنند.

بیاین قطعاتی که فنر شمش رو‌تشکیل میدهند بررسی کنیم. شمش اصلی که بالاترین لایه هست و فنر رو به خودرو وصل میکنه و در دوسر فنر جای بوش های پلی یوریتان هست که در یه سر گوشواره های گریس خور و در یه سر پین های ثابت قرار‌میگیرند. پیچ نظامی در واقع به عنوان لایه محافظ و امنیتی استفاده میشه که محافظت بیشتری از فنر شمش میکنه.

لایه نخستین نقش اساسی در راحتی سواری رو داره و قطعه اصلی فنر شمش هست. درحالیکه لایه ثانویه یا لایه تحمل بار زمانی که بار زیادی روی خودرو هست به کار میرند و ارتفاع خودرو رو‌نگه میدارند.

فنرهای شمش تاف داگ با مواد اولیه ساب ۹ و ساب ۹ آ ساخته میشن و اندازه ورق ها قبل از سوراخکاری و برش الماس به صورت سرد بریده میشه. مرحله حرارت برای فرم دادن به لبه های شمش در‌دوسر انجام میشه و بعد فنر در کوره به حرارت هزار درجه میرسه که به شکلی ما میخوایم در بیاد و بعد شمش ها برای مرحله اول سختی کاری در روغن خنک میشن و دوباره تا ۴۰۰ درجه گرم میشند که بعدی رنگ شوک میشوند که در مقابل فرسایش و افتادگی مقاومت میکنند.

هر لایه به صورت جداگانه استر میخوره‌ و بعد رنگ میشه که مطمئن باشیم تمام لایه ها کامل رنگ شدند. حالا فنر شمش با پدهای اصطحکاکی بینشون مونتاژ میشند و بعد کل شمش داخل حمام رنگ میشوند که باعث یکدست رنگ شدن فنر شمش میشه.

حالا چرا میگیم که شمش های تاف داگ متفاوت هستند. این به خاطر طراحی ما هست که سواری راحتتر امنتر و تطبیق پذیرتری رو نسبت به شمش فابریک میده و در‌مجموع فنر شمش همه کاره تری هست.

تاف داگ در بیشتر خودروها سه مدل فنر شمش عرضه میکنه که برای تحمل وزن های مختلف ثابت طراحی شدند. وزن بین صفر تا سیصد کیلو، وزن ثابت سیصد کیلو و وزن ثابت پانصد کیلو.

با این دسته بندی و تمرکز بر طراحی میتونیم بهترین ارتفاع خودرو و بالاترین عملکرد رو به ارمغان بیاریم تا شما بهترین لذت رو از ماشینتون ببرید.

شمش های تاف داگ به صورت واقعی خم خوردند و هر لایه خم مخصوص به خودشو داره که از لایه بالایی بیشتر هست که باعث تماس در تمامی طول فنر میشه. فنرشمش های با کیفیت پایین تر این مورد رو رعایت نمیکنند که باعث فرسودگی سریع شمش ها میشن.

لایه نخست فنر شمش لایه ای هست که خودرو بر روی اون سوار هست و لایه دوم برای تحمل وزن یا بار اضافیه. شمش های صفر تا سیصدکیلو تاف داگ بدون لایه دوم طراحی شدند که به شمش افرایش طولی میده که باعث سواری نرم تر میشه و  وقتی لایه های بعدی درگیر میشند از لگد زدن عقب ماشین در دست اندازها جلوگیری میکنه.

در ضمن فنرهای شمش تاف داگ از پدهای ضد اصطحکاک استفاده میکنند و لبه های شمش برش الماس میخورند و از فولاد گرید بالا با مقاومت حرارتی و لبه های نظامی برای امنیت بیشتر تولید میشوند.

اخرین مدل فنر مدل تورشین بار هست که در دهه نود خیلی محبوبیت داشت که در خودروهایی مثل پاجرو استفاده میشد.

تورشین میله ای فولادی هست که از یه طرف به شاسی و طرف دیگه به طبق خودرو وصل میشه که بالا و پایین رفتن چرخ باعث حرکت دورانی تورشین بار در محور افقی میشه.

این حرکت دورانی توسط مقاومت تورشین بار انجام میشه که باعث خاصیت فنری میشه.

طول میله، مواد اولیه و فرآیند تولید بر فنریت تورشین بار تاثیرگذارند. طول تورشین بار بر اساس تولید کننده خودرو مشخص میشه و ثابته و تفاوت تورشین بار افترمارکت تاف داگ با فابریک در مواد اولیه که از فولاد ساپ ۹ آ ساخته میشه و ضخیم تر از فابریکه.

تورشین بارها قابلیت تنظیم با باز یا بسته کردن دارند. این قابلیت به ما امکان تنظیم ارتفاع ماشین رو میده و درحالیکه این موضوع خیلی برای تنظیم مناسب خوبه ولی باید در نظر بگیرید که حتما مواظب باشید که تورشین بار رو تا انتها باز نکنید.

هر‌خودرویی باید حتما حداقل شش تا هفت سانت فاصله برای باز شدن چرخ داشته باشه که باعث میشه چرخ به راحتی در چاله ها بیفته و باعث ضربه زدن به گلگیر و زیر ماشین نشه.

اگر این فاصله رعایت نشه، سواری خودرو خیلی بد میشه و فشار زیادی به سیستم تعلیق و کمک فنرها وارد میشه و میتونه اسیب بزنه.

تنظیم خودرو راحته ولی باید طبق دستورالعمل توصیه شده در کاتالوگ تورشین بارتون عمل کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *