جستجوی پیشرفته

لوازم موجود در کیف ریکاوری تاف داگ

لوازم موجود در کیف ریکاوری تاف داگ

تاف داگ لوازم کامل و بسیار باکیفیت برای ریکاوری داره که ماملا با سیستم تعلیق تاف داگ از لحاظ کیفیت برابری میکنه و این لوازم به صورت کامل توسط بچه های برنامه آفرود دودف ازمایش شده، بریم ببینیم که این دوستان چجوری از این لوازم در شرایط سخت آفرود استفاده میکنند.

همه میدونیم که تو آفرود حتما به این لوازم نیازمند خواهیم شد وگرنه اون سفر آفرود نیست.

بیینیم چی داریم:

اولین چیز تسمه محافظ درخته که تو هر کیت ریکاوری جزو واجباته. این قدرت ۱۰تن با طول ۳ متر داره و همونطور که اسمش میگه برای استفاده به عنوان لنگر از یه درخته در زمان امداد استفاده میشه. هم از درخت و هم از طناب وینچ یا تسمه محافظت میکنه.

از این تسمه به عنوان تقسیم وزن مساوی به دونقطه خودرو هم استفاده میکنیم که نیرو به دونقطه به صورت مساوی تقسیم میشه که منجر به فشار کمتر به خودرو و نیروی کمتر برای امداد دادن میشه.

این یک تسمه افزونه (اکستنشن) با قدرت ۱۰ تن و طول ۲۰ متره و بیشتر برای مواقعی استفاده میشه که نقطه ریکاوری دورتر از طناب وینچ یا تسمه مخصوص ریکاوری هست که بتونین به نقطه ریکاوری برسید. هم میتونید از کل طناب استفاده کنید هم به صورت دوبل و از ۱۰ متر تسمه.

ابزار بسیار مناسبی هست، البته همیشه از این استفاده نمیشه ولی وقتی بهش نیاز پیدا کنید کاملا کاربردی خواهد بود.

برای تسمه مخصوص ریکاوری دو نوع تسمه داریم: یه مدل ۸ تن و یه مدل ۱۱ تن. این تسمه بیشترین استفاده رو نسبت به تسمه های دیگه دارن.

خیلی از آفرودرها بر این باورند که هرچی تسمه بزرگتر و قوی تر باشه خیلی راحتتر میتونه ماشین رو در بیاره. ولی همیشه اینطور نیست.

چطوری از لوازم ریکاوری استفاده کنیم ؟ مرحله دوم

اگر تسمه ای که استفاده میکنید خیلی قوی تر از وزن ماشین یا نیرویی که نیاز دارید باشه میتونه اسیب جدی به خودروتون بزنه. دلیلی که این موضوع رو میگم اینه که تسمه های ریکاوری اصولا حالت کششی دارند و کش میان و بر اساس قدرت کشش برگشتی هست که ماشین شما رو میکشه بیرون.

اگر وزن ماشین کمتر باشه، تسمه اون قدری که باید کش نمیاد و مثل طناب معمولی و ثابت میشه که به ماشین تقه میزنه و اصلا خوب نیست. حتما تسمه ای که انتخاب میکنید با وزن ماشینتون تعادل داشته باشه.

در شکل های اهنی حتما باید به مقیاسی که روشون حک شده توجه کنید، اینها ۴.۷۵ تن هستند. اگر روی اونها نوشته ای نیست به هیچ عنوان ازشون استفاده نکنید.

شکل های نرم رو تقریبا در تمام مواردی که شکل های اهنی استفاده میشن رو‌میشه استفاده کرد. نکته مهم اینکه وقتی میخواین دوتا تسمه رو بهم وصل کنید بای فقط و فقط و فقط از شکل نرم استفاده کنید.

با استفاده از شکل نرم دیگه احتیاجی به رد کردن دوتا تسمه و گذاشتن کاغد یا وسیله دیگه ای بینشون نداریم.

ایتم بعدی قرقره وینچ هست. این معمولا برای عوض کردن جهت طناب وینچ استفاده میشه.

طناب رو از بین این دوتا لبه باید رد کنید یا حتی با دوبل کردن طناب میتونید قدرت دوبرابری به سیستم ریکاوری بدین. حتما حواستون باشه که این قیمت رو گریس کاری کنید که خیلی راحتتر قرقره بچرخه و امدادرسانی روانتر انجام بشه. جای گریس خور هم داره.

چطوری از لوازم ریکاوری استفاده کنیم ؟ مرحله دوم

این یکی از مهمترین لوازمی هست که توی همه کیف های ریکاوری وجود داره و برای امنیت استفاده میشه. هیچ امداد رسانی بدون استفاده از کاور یا پتوی تسمه نباید انجام بشه.

یه موردی که در مورد این کاورها بهش توجه نمیشه اینه که تمامی این کاورها در داخلشون جیب دارند.

این جیب ها برای این هستند که با شن، ماسه، گل یا هرچیز دیگه ای پر کنید که وزن زیادی بده که طناب وینچ یا تسمه رو به سمت زمین بکشونه که اگر خدایی نکرده پاره شد کل سیستم بیوفته رو زمین و به کسی اسیب نزنه.

تمامی لوازمی که نیاز داریم داخل این کیف هست و در برنامه های بعدی در مورد استفاده درست از تک تک این اقلام توضیح خواهیم داد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *