جستجوی پیشرفته

بهترین زمان برای طبیعتگردی

بهترین زمان برای طبیعتگردی

بهترین زمان برای طبیعتگردی

همه ما کم و بیش به طبیعت علاقه مند هستیم و دوست داریم مدتی را در طبیعت بگذرانیم جدا از این موضوعات فقط  طبیعت میتواند خستگی یک دوره کاری پر دغدغه را از تن ما بیرون کند. همه ما در زندگی های خود دچار مشغله هایی میشویم و اغلب اوقات نمی توانیم که ذهن خود را از دغدغه ها و مشکلاتی که در روزمره و زندگی خود داریم خالی کنیم و بتوانیم به آن آرامش دهیم. افراد برای فرار از این دغدغه ها دست به کار های مختلفی می زنند و خود را با روش های مختلفی مانند خواب های طولانی مدت و یا غذا خوردن و کار های دیر سعی میکنند که آرام کنند ولی آیا شما طبیعت را تست کرد اید؟! آیا میدانید که چقدر طبیعت میتواند بر روی روان ما تاثیر داشته باشید؟!

ما ازاده طبیعت هستیم و تاز میلیونها سال پیش از طبیعت بیرون آمده ایم ولی به دلیل افزایش جمعیت و بروز شهرنشینی و صنعتی شدن ما در طول سالها ما از طبیعت دور و دور تر شدیم و این نا آرامی وارد زندگی و روح و روان ما شد به همین دلیل است که ما به صورت ناخودآگاه یک نا آرامی را در زندگی خود حس میکنیم. پس از یه دوره سخت کاری سفر به دامان طبیعت می تواند ذهن ما را از تمام آن دغدغه هایی را که ذهن ما را فرسوده میکند خالی کنیم و به آرامش روحی روانی برسیم و بتوانیم شاداب تر و تازه تر از قبل به زندگی خود  بازگردیم ولی این باز میتوانی که بازدهی بهتری داشته باشیم و زندگی خود را شادتر ادامه دهیم.

پس به شما پیشنهاد میکنیم که حتما یک زمین خالی برای این طبیعت گرید خالی کنید. یک ویژگی دیگری که طبیعت گردی برای شما میتواند داشته باشد این است که شما می توانید با توجه به معیار ها و متغیر های مختلفی که برای شما وجود دارد می توانید سفر خود را برای خودتان تغییر دهید. برای مثال شما میتوانید به مکان های مختلفی با توجه به سلیقه خود سفر کنید عده ای دوست دارند که در سفر های خود به فعالیت زیاد بپردازند به همین بهتر است که به مکان های کوهستانی سفر کنند و یا افرادی که دوست دارند به سفر برای استراحت بپردازند بهتر است به دشت ها و جنگل های اسن سفر کنند تا بتوانند در آرامش جنگل افکار خود را رها کنید. یکی دیگر از عوامل دیگری که بر روی تفاوت سفر ها تاثیر می گذارد زمان سفر میکند.

مطالب مرتبط: تجهیزات و لوازم آفرود

هرکس با توجه مکان هایی که می خواهد سفر کند و یا اینکه از سفر های خود چه انتظاری دارد با انتخاب زمان اقدام میکند. امروز در دودف قصد داریم که به زمان مناسب برای سفر های طبیعت گردی بپردازیم. درست است که این زمان ها می توانند کاملا سلیقه ی باشند و لی ما قصد داریم در این مقاله ویژگی های هر یک را بگوید و آمادگی هایی که برای آن ها نیاز خواهید داشت را برای شما بیان کنیم تا شما بتوانید با استفاده از راهنما زمان مناسب خود را انتخاب کنید.

سلیقه و زمان سفر شما

سلیقه و زمان سفر شما

گفته شد ک هریک از زمان هایی که در آن سفر کنید جذابیت های منحصر به فردی را برای شما خواهد داشت و به همین دلیل است که سلیقه شما در این امر بسیار تاثیر خواهد بود ولی ما امروز شما را راهنمایی خواهیم کرد.

 

کمپینگ بهاری

این فصل یکی از پرطرفدار ترین فصل ها برای گشت گذار است اکثر افراد با تمام شدن زمستان و فرا رسیدن فصل بهار که تکام ماتع سر سبز می شوند و هوا تازه وارد محیط میشوند به مسافرت میپردازند. ولی شما باید توجه داشته باشید در مسافرت های در این فصل می توانید با باران و رعد و برقی و مه و طوفان روبرو شود و در واقع باید انتظار عدم ثبات هوا را را داشته باشید.

کمپینگ تابستانی

کمپینگ تابستانی

بسیار از افراد فکرمیکنند که بهترین زمان سفر فصل تابستان است و طبق آمار بیشتر مسافرت ها در این فصل اتفاق می افتد که دلیل آن هم کاملا واضح می باشد. که یکی از عمده ترین دلیل آن خشک بودن هوای این فصل است. در این فصل در مسافرتهای خود توجه داشته باشید که پیراهن و شلوار بلند همراه داشته باشید که برعکس روزهای تابستانی ممکن است که شب های سردی را تجربه کنید و البته این لباس ها می تواند شما در برابر نور آفتاب محافظت کند.

 

کمپینگ در پاییز

این فصل یکی از بهترین فصل ها برای سفر میباشد که هوا نه سرد است و نه گرم به همین دلیل است که باید هنگام سفر در این فصل باید چند دست لباس با خود داشته باشید زیرا ممکن است اب و هوای های بسیار متفاوتی را تجربه کنید. پس بهتر است برای آن آماده باشید.

مطالب مرتبط: راهنمای خرید وینچ خودرو

کمپینگ در زمستان

کاملا واضح است که این فصل آب و هوای بسیار متفاوت تر از فصل های دیگر دارد و به همین دلیل هم هست که باید آمادگی های متفاوت را داشته باشید. حتما لباس های گرم و زمستانی چند دست با همراه داشته باشید و پستو کیسه خواب هم حتما فراموش نشود.

کمپینگ در زمستان

حرف آخر

در این مقاله از دودف تلاش شد که به یکی از مهمترین موضوعات در سفر کردن یعنی زمان مناسب سفر بپردازیم. همانطور که گفته شد شما در نهایت باید خودتان با خواندن این مقاله و بررسی توانایی ها و آمادگی های خود بررسی کنید که کدام یک از فصول برای سفر شما مناسب تر خواهد بود و شما در کدام یک از آنها می توانید که بهترین و بیشترین لذت را در سفر خود تجربه کنید.

در نهایت هم باید بگوییم که سفر در هر یک از فصول جذابیت های خودش را به همراه دارد و به شما پیشنهاد میکنیم که خود را محدود به یک زمان خاص نکنید و در صورت امکان در هر چهار فصل به سفر بپردازید تا بتوانید از زیبایی ها و جذابیتت های خاص هر فصل لذت کافی و وافی را لذت کافی ببرید. شما از هرکجا که هستید و در هر زمانی می توانید با مراجعه به سایت دودف انواع وسایل کمپینگ و افرود و لوازم جانبی ماشین های افرود را به آسانی خریداری نمایید و درب منزل خود دریافت کنید. همکاران ما در دوف شبانه روز در تلاش هستند که بهترین محصولات را در بهترین برند ها و در بالاترین کیفیت و بهترین قیمت خریداری نمایید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *