جستجوی پیشرفته

آفرود در کویر یزد

آفرود در کویر یزد

آفرود در کویر یزد

با رشد و پیشرفت تکنولوژی و ماشین آلات امروزه تقریبا نیمی از کار ها و مشاغل روزمره و برخی انجام امور روزانه توسط ماشین ها و صنایع وابسته به ماشین آلات روند خود را ادامه می دهند و دور از انتظار نیست اگر بگوییم در آنده نزدیک با روند این چنینی رشد تکنولوژی تمامی کار های روزانه، صنعتی و وسنتی افراد بوسیله ماشین آلات و خودرو ها صورت خواهد گرفت.

در گذشهت با پیدایش و اختراع نوعی از ماشین های اولیه که بوسیله سوخت و بدون نیاز به هیچ گونه جانداری باعث نقل و انتقالات و بسیاری از کار های گروهی بودند عموم مردم را به تطبیق با این نوع سبک زندگی وادار کردند.

که البته در زمینه انواع مسائل و تغیر ساختار کلی سبک زندگی ها پیشرفت چشمگیری بوجود آوردند و همین مسئله باعث شد در پردازش به انواع ایده ها و تفکرات از سوی افراد جامعه تغییر دیدگاه حاصل شده و نگاهی ارزشمند تر و خاص تر به این نوع ایده ها و تفکرات شکل بگیرد.

به همین دلیل در دو دهه اخیر برای هر سلیقه ای انواع ماشین های سواری، باربرری و در کنار این نوع ماشین ها نوع دیگری از خودرو ها به نام خودرو های آفرود تولید و در بهطور وسیع در بازر های بین المللی عرضه شد.

خوردوهای آفرود

خوردوهای آفرود

خودرو های آفرود نوعی از خودروهایی هستند که از استحکام، قدرت و شتاب بالایی برخوردار بوده و مختص سلیقه هایی هستند که ماشین سواری در نقاط غیر معمول را دوست دارند و این نوع خودروها به طور معمول در مناطق کوهستانی، کویر ها و مناطق شبیه سازی شده برای آفرود سواری رانده می شوند.

به طور معمول آفرود توسط افرادی که هیجان، لذت بردن از تجربه مکان های جدید و طبیعت گردی را دوست دارند استفاده می شود که علاقه خاصی به ماشین سواری در مکان های صعب العبور و لذت بردن از تلاش کردن در شرایط سخت را دوست دارند به این نوع ماشین ها هزینه می کنند.

خوردو های آفرود به دلیل ساختار ویژه و مخصوص خود از قدرت بالا در پیمایش مسیر های مختلف، شتاب بالا در پیمایش مسیر های شیب دار و استحکام بالا برای طول عمر بیشتر در مواقع آسیب دیدگی برخوردار هستند.

استحکام خودروهای آفرود تنها به بدنه این خودرو ها خلاصه نمی شود بلکه از استحکام این خودروها می توان به استحکام قطعات بدنه داخلی و استحکام قطعات داخلی خودرو اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: آفرود در جنگل

کسانی که به ماشین سواری با خوردور های آفرود علاقه دارند بنا به تجربیات و امکاناتی که جامعه در اخیار این نوع خودرو ها داده است مکان های بسیاری را برای ماشین سواری و به نوعی سیاحت خود با خودروهای آفرود می شناسند.

آفرود در کویر یزد

آفرود در کویر یزد

ایران نیز از مکان ها و مناطق آفرود سواری بسیاری برخوردار است که این زمینه را برای آفرود سواران فراهم کرده است. از جمله این نواحی مختص افراد آفرود سوار برای سیاحت با خودرو های آفرود می توان به کویر وسیع یزد اشاره کرد.

کویر یزد با قرار گرفتن در مرکزی ترین نقطه ایران و با برخوردار بودن منطقه ای وسیعی از شن های مرتفع و پست از جذابه های گردشگری مهم ایران به شمار می رود که از جمله ویژگی های این کویر می توان به گرمترین نطقه کره زمین بودن اشاره کنیم.

مطالب مرتبط: آفرود در صحرا و کویر

این کویر از منطقه ای سراسر پویده شده از رمل های شنی است که هر فردی با هر سلیقه ای را مشتاق به دیدن کردن از خود می کند چه برسد به آفرود سواران.

کویر یزد با دارا بودن این ویژگی ها مکانی ویژه و مختص آفرود سواران است که که از جذابیت بالایی برای این افراد به همراه دارد چرا که هر ساله در زمان های مختلف تور ها و سافاری های بسیاری توسط اکیپ های با تجربه و کاربلد در این کویر برگزار می شود که از همه جای ایران علاقه مندان به این سبک از تفریحات را به خود جذب می کند.

کویر یزد با ارائه منطقه وسیع و پرجاذبه از شن ها و حضور به موقع اکیپ های سافاری در این منطقه در زمان های مشخص تور ها و سافاری های جذابی را بوجود می آورند که در این نوع سافاری ها تور صحرایی برگزار شده و علاوه بر آفرود سواری توسط این اکیپ ها و رانندگان آفرود سوار انواع جاذبه ها و مکان های دیدنی کویر یزد نیز برای عموم بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته می شود.

خدمات مجموعه آفرود کویر یزد

خدمات مجموعه آفرود کویر یزد

کویر یزد به دلیل بازدید گسترده هر ساله از سوی گردشگران و آفرود سواران خدمات و امکانات متنوع و در خور این بازدید کنندگان ارائه می دهد که از جمله این خدمات می توان به شتر سواری در دل کویر، سافاری آفرود، پاراگلایدر، موتور چهار چرخ، رصد ستارگان در شب های کویر، اسکی شنی، والیبال ساحلی و… اشاره کرد.

بیشتر بخوانید : بهترین ماشین ها برای آفرود

وسایل مورد نیاز برای آفرود در کویر یزد

برای آن دسته از افرادی که علاقه خاصی به آفرود سواری در کویر یزد داشته و دوست دارند لذت سفر به مجموعه آفرود واری کویر یزد را تجربه کنند باید ابتدا قبل از سفر وسایل و ابزار های لازم رای این سفر خود فراهم کنند تا در کنار این که به مشکلی از بایت کمبود وسایل بر نخورند بهترین خاطرات را در سفر به مجموعه آفرود سواری کویر یزد داشته باشند.

از جمله وسایل و ابزار هایی که گردشگران و آفرود سواران باید در سفر خود به این منطقه تهیه کنند می توان به عینک دودی، دوربین عکاسی، کلاه نقاب دار، کرم ضد آفتاب، پاور بانک و حتما لباس گرم که از ضرورت بالایی در فسر به کویر یزد برخوردار است اشاره کرد.

کلام آخر

در مطلب بالا به همراه دودف به معرفی و بررسی خودرو های آفرود، آفرود سواری در کویر یزد، خدمات و امکانات مجموعه آفرود سواری کویر یزد و وسایل و ابزار مورد نیاز برای سفر به این منطقه پرداختیم تا شما با مطالعه و به همراه داشتن این مطلب هیچ گونه مشکلی در سفر به کویر یزد نداشته باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *