جستجوی پیشرفته

کویل اور چیست ؟ | برنامه آموزشی تاف داگ (5)

کویل اور چیست ؟ | برنامه آموزشی تاف داگ (5)

به برنامه آموزشی “تاف داگ”خوش امدید.

کویل اور چیست ؟ | برنامه آموزشی تاف داگ : در اینجا هر انچه که در مورد سیستم تعلیق نیاز دارید بدونید را یاد میگیرید و اینکه “تاف داگ” چطور محصولات خودشو برای رفع تمام نیاز دودیفرانسیل سواران در کل دنیا طراحی میکند.

در این برنامه در مورد کویل اور صحبت میکنیم و گستره کامل کویل اور های تاف داگ اماده نصب.

سیستم کویل اور در بیشتر شاسی بلندهای جدید استفاده میشه و کویل اور قسمتی از سیستم فنر بندی هست که با نام سیستم مستقل فنر یا IFS شناخته میشه.

این سیستم به خودرو این اجازه رو‌میده تا چرخ های چپ و راست جلو به صورت مستقل از هم حرکت کنند و این طراحی فوق العاده ای هست چون به فنر و کمک فنر اجازه میده تا فقط در زمان نیاز کار کنند و فشار کمتری در قسمت پایینی وارد بشه.

این سیستم سواری نرم و راحت تری میده و به سیستم تعلیق اجازه واکنش سریعتری میده.

کویل اور چیست ؟ | برنامه آموزشی تاف داگ

کویل اور تاف داگ از تعدادی قطعات اصلی تشکیل شده که هم به صورت سرهم و به صورت مجزا میتونید تهییه کنید.

این کمک فنر مخصوص کویل اور هست که مثل کمک فنرهای دیگست ولی جای مخصوص برای سوار شدن فنر داره. ایتم بعدی خود فنر هست که روی کمک فنر سوار میشه و روی انها نعلبکی و واشر ها مصب میشن و کل کار جمع میشه.

نصب کردن کویل اور خیلی کار ساده ولی حساسی هست. خطا در نصب میتونه باعث فرسودگی کمک فنرها بشه و استفاده از ابزار اشتباه میتونه باعث اسیب و حتی مرگ بشه.

کویل اور چیست ؟ | برنامه آموزشی تاف داگ

بهترین ابزار برای نصب کویل اور فنر جم کن هست. اول فنر باید کامل جم بشه تا سر کمک فنر کامل بیاد بیرون که نصب راحت انجام بشه. مرحله بعد گذاشتن واشر هست که اگر نگذارید باعث اسیب کمک فنر میشه. حالا کمک فنر با گردگیر رو از پایین وارد فنر کنید. حالا نعلبکی رو به صورت درست بر روی کار بگذارید که بوش لاستیکی در بالا و پایین نعلبکی قرار بگیره. حالا وقتش هست که واشر و پیچ بالایی رو روی بوش لاستیکی بگذارید. باید با یک اچار بالای کمک فنر رو نگه دارید تا بتونید پیچ رو کامل ببندید. این پیچ باید خیلی محکم بسته بشه و میتونید این کارو با بازکردن کامل کمک فنر انجام بدید. این کمک میکنه که پیچ‌رو تاجایی که جا داره سفت کنید. مطمئن بشید که بوش لاستیکی کاملا تحت فشار قرار بگیرد.

کویل اور چیست ؟ | برنامه آموزشی تاف داگ

حالا باید مطمئن باشین که نعلبکی کاملا با حلقه پایین کمک در یک راستا قرار گرفتند و این کمک میکنه که کویل اور رو بدون زور ‌یا فشار در جای خودش قرار بدید و از فرسایش بوش پایینی جلوگیری میکنه.

حالا اروم فنر جم کن رو شل کنید که سر فنر جاش قرار بگیره.

رنج کامل کویل اور های فوم سل روغنی و قابل تنظیم تاف داگ هم به صورت سرهم و به صورت جدا عرضه میشن.

با خریدن کویل اور سرهم شده خیالتون راحته که همه چی اصولی نصب شده و دقیق تنظیم شده که راحت کار نصب انجام بشه.

کویل اور های تاف داگ همچنین از تکنولوژی اثبات شده فوم سل استفاده میکنه که از ترکیب گاز نیتروژن و روغن هیدرولیک داخل کمک فنر و فرسایش و خالی کردن کمک فنر جلوگیری میکنه .

همچنین مدل قابل تنظیم هم در دسترس هست که به کاربر اجازه تنظیم ۹ مرحله ای رو برای انواع مسیرها میده.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *