جستجوی پیشرفته

نگه داری از لوازم ریکاوری

نگه داری از لوازم ریکاوری

چطوری از لوازم ریکاوری استفاده کنیم ؟ مرحله هفتم : همه میدونیم که لوازم ما تا وقتی خوب هستند که ما ازشون درست نگهداری کنیم. برای اینکه همیشه درسفر لوازم خوب داشته باشید باید کالای با کیفیت بخرید و ازش درست نگهداری کنید.

نگهداری معمولا در مورد لوازم ریکاوری همیشه فراموش میشه. الان لیش برامون توضیح میده که اونا چجوری از لوازمشون بین سفرها نگهداری میکنند.

نگهداری از لوازم ریکاوری خیلی مهمه و ما معمولا بعد از هر سفر، ماشین هامون رو سرویس میکنیم و از لوازم ریکاوری یادمون میره. امروز میخوام چندتا نکته ساده برای سالم نگه داشتن این لوازم بهتون بگم.

با تسمه شروع کنیم. میدونیم که تسمه ها اکثرا خیلی خیس و گلی میشند و مهمه که بعد از سفر حتما اونارو تمیز کنیم. خیلی راحت یه سطل رو اب کنید و تسمه هارو بگذارید داخلش خیس بخوره. بعد از حدود یک ساعت با برس یا فرچه نرم و مقدار خیلی کم مایع شستشو اونارو بشورید و تا جایی که میتونید از گل و کثیفی تمیزشون کنید و زمانی که دارید تمیز میکنید زمان خیلی خوبیه که ببینید تسمه ها سالم هستند یا نه.

توجه زیادی به دوخت های تسمه در دوطرف بکنید اگر دیدید دوخت شل یا پاره شدند زمانش هست که تسمه جدید بگیرید.

تسمه هارو رو بند رخت بندازید تا خشک بشند و قبل از جمع و لوله کردن مطمئن باشید کامل خشک شدند.

شکل ها و پتوی طناب وینچ هم به همین شکل باید تمیز بشند. فقط باید حواستون باشه که قرقره بعد از تمیز شدن نیاز به گریس کاری داره تا برای دفعه بعد درست کار کنه.

همین مراحل رو برای طناب وینچتون هم میتونید استفاده کنید و از مایع شستشوی خیلی کم استفاده کنید و از هیچ چیز زبری یا مایع شیمیایی استفاده نکنید که به طناب وینچ اسیبی وارد نشه.

وینچ رو هر ماه باز و بسته کنید، این کار باعث میشه همیشه قطعات وینچ روغن کاری بشند و تو‌سفر خیالتون راحت باشه.

از لوازمتون خوب نگه داری کنید تا اوناهم تو سفر هواتون رو داشته باشند. ازشون خوب محافظت نکنید اوناهم میشن دشمن شما در سفر.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *