جستجوی پیشرفته

همه چیز در مورد سوزوکی جیمینی برای آفرود و بیراهه نوردی

همه چیز در مورد سوزوکی جیمینی برای آفرود و بیراهه نوردی

همه چیز در مورد سوزوکی جیمینی برای آفرود و بیراهه نوردی

سوزوکی در سال 2018 نسل چهارم سوزوکی جیمینی را به بازار عرضه کرد و نسل های قبلی این خودرو به دلیل زیبا بودن و امکانات آن بیش از دو میلیون 700 هزار دستگاه توسط سوزوکی فروخته شده است و نسل چهارم این خودرو نیز با استقبال خوبی از طرف، طرفداران سوزوکی جیمینی رو به رو شد. تمام ویژگی های سوزوکی جیمینی مانند یک خودروی شاسی بلند است که شاسی مستقلی دارد و برای آفرود مناسب است اما شرکت سازنده آن، جیمینی را خیلی جم و جور ساخته است.

در این مقاله به بررسی سوزوکی جیمینی برای آفرود و بیراهه نوردی خواهیم پرداخت.

مشخصات فنی سوزوکی جیمینی

مشخصات فنی سوزوکی جیمینی

شرکت سوزوکی این خودرو به یک موتور 4 سیلندر خطی با حجم موتور 1500 سی سی مجهز کرده است که توانایی تولید 100 اسب بخار قدرت با گشتاور 130 نیوتون بر متر گشتاور را دارد همچنین این خودرو در 12 ثانیه به سرعت 100 کیلو متر بر ساعت می رسد و بیش تری سرعت این خودرو 150 کیلومتر بر ساعت است. و وزن این خودرو حدود 1000 کیلو گرم است. نیروی تولید شده توسط موتور این خودرو به وسیله یک گیربکس 4 دنده به چهار چرخ این خودرو منتقل می شود.

مصرف سوخت سوزوکی جیمینی

میزان مصرف این خودرو در هنگام مسافرت های شهری حدود 10 لیتر در هر 100 کیلومتر است و در سفر های بیرون شهری مصرف این خودرو 4 لیتر در هر 100 کیلومتر است و به صورت کلی مصرف این خودرو حدود 7 لیتر در هر 100 کیلومتر است و حجم باک این خودرو 40 لیتر است.

امکانات رفاهی سوزوکی جیمینی

این خودرو مجهز به سیستم ABS، EBD و ESP است که در زمان رانندگی به کمک راننده می آید از دیگر امکانات این خودرو می توان به سیستم کنترل ترکشن، سیستم ترمز اضطراری خودکار، سیستم حفظ خودرو بین خطوط، سیستم کمکی در حرکت سربالایی، کروز کنترل، کروز کنترل تطبیق پذیر، سیستم کمکی پارک خودکار، ایموبلایزر، کیلس استارتر، سیتم تنظیم فشار باد تایر و دارای 8 کیسه هوا برای راننده، سرنشین جلو و کیسه هوای پرده ای است.

امکانات رفاهی سوزوکی جیمینی

سوزوکی جیمینی در آفرود

سوزوکی جیمینی یک خودروی جمع و جور است که قدرت موتور کمی دارد اما به دلیل وزن کم خودرو می تواند می تواند به عنوان یک خودروی آفرود استفاده شود همچنین این خودرو مجهز به سیستم کنترل پایداری، سیستم ضد قفل و سیستم ضد قفل است که به راننده در آفرود و آب و هوا های بارانی و برفی به کمک راننده می آید همچنین سیستم فرمان این خودرو تلسکوپی و برقی است و سیستم تعلیق این خودرو به صورت مستقل کار می کند و ترمز های جلو این خودرو به صورت دیسکی و ترمز های عقب آن به صورت کاسه ای است.

این خودرو یک خودرو آفرود محسوب می شود که برای دو نفر مناسب است و امکانات رفاهی نسبتا خوبی دارد.

کلام آخر

ایرانی ها به دلیل قانون ممنوعیت واردات خودرو از داشتن این خودرو محروم هستند. اما در کشور های دیگر به عنوان یک خودروی آفرود و آنرود استفاده می شود و بیش تر جوانان طرفدار این خودرو هستند. شما می توانید نظرات خودتان را در مورد  سوزوکی جیمینی برای ما در مجله دودف کامنت کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *