جستجوی پیشرفته

تفاوت کمک فنر های مختلف تاف داگ | برنامه آموزشی تاف داگ (2)

تفاوت کمک فنر های مختلف تاف داگ | برنامه آموزشی تاف داگ (2)

برنامه آموزشی تاف داگ در دودف : به برنامه آموزشی “تاف داگ”خوش امدید.

در اینجا هر انچه که در مورد سیستم تعلیق نیاز دارید بدونید را یاد میگیرید و اینکه “تاف داگ” چطور محصولات خودشو برای رفع تمام نیاز دودیفرانسیل سواران در کل دنیا طراحی میکند.

در این برنامه در مورد تفاوت کمک فنر های مختلف تاف داگ و گستردگی انتخاب شما صحبت میکنیم.

ساده ترین و معمولی ترین کمک فنر در بازار کمک فنر گاز نیتروژن هست. ما گاز نیتروژن در کمک رو برای تحت فشار قرار دادن روغن هیدرولیک داخل کمک فنر استفاده میکنیم. این باعث جلوگیری از ایجاد حباب در روغن و به اصطلاح خالی کردن کمک فنر درشرایط سخت بشه.

کمک فنرهای گازی تاف داگ در قطر ۳۵ میلیمتری تولید میشن که کوچیکترین سایزی هست که ما تولید میکنیم و بیشتر برای خودروهای کوچک و سبکتر و فشار کمتر بر خودرو استفاده میشن.

محبوبترین کمک فنر تاف داگ مدل های فوم سل روغنی هستند. فوم سل دقیقا از اسمش مشخص هست.  تکه ای از یک فوم با فشردگی بسیار بالا در بدنه کمک قرارمیگیرد که در زمان تولید با گاز نیتروژن پر شده و چون گاز در داخل فوم مهار شده، امکان ترکیب روغن و گاز وجود ندارد که عموما به ایجاد حباب در روغن و خالی کردن کمک فنر منجر‌میشه

فوم سل بین بدنه داخلی و خارجی کمک فنر تعبیه شده و کاملا دور بدنه کمک را محصور‌میکند. فوم ها با تزریق گاز نیتروژن در فشار بالا در ورقه های بزرگ تولید میشوند و به اندازه های مورد نیاز برای کمک فنر ها بریده میشوند.

برنامه آموزشی تاف داگ

فوم سل بین بدنه داخلی و خارجی کمک فنر تعبیه شده و کاملا دور بدنه کمک را محصور‌میکند. فوم ها با تزریق گاز نیتروژن در فشار بالا در ورقه های بزرگ تولید میشوند و به اندازه های مورد نیاز برای کمک فنر ها بریده میشوند.

این موضوع باعث جلوگیری از ایجاد حباب در روغن و جلوگیری از خالی کردن کمک فنر میشه. تنها موردی فقط حرارت میمونه که میتونه روی عملکرد کمک تاثیر بگذارد. فوم سل باعث دفع حرارت میشه با توجه به حجم زیاد روغنی که در هسته داخلی ۴۱ میلیمتری و هسته ۶۰ میلیمتری خارجی کمک فنر داره.

برای اطلاعات بیشتر میتونید به ویدیو تاف داگ اناتومی در مورد عملکرد کمک های فوم سل مراجعه کنید.

از اونجایی که انتظار از خودرو در شرایط مختلف عوض میشه خوب هست که بتونیم تنظیمات مختلفی رو در کمک فنر داشته باشیم.

به همین دلیل ما مدل های قابل تنظیم در ۹ مرحله در قطر ۴۰ میلیمتری و ۴۵ میلیمتری هسته داخلی عرضه میکنیم.

در پایین کمک فنرها یک پیچ تنظیم وجود داره که با چرخاندن این پیچ میتونید مقدار روغن ورودی در  کمک فنر رو در ۹ مرحله تنظیم کنید.

پیچ‌ در پایین کمک فنر طراحی شده که بتونین عمل بازگشت یا ریباند کمک رو تنظیم کنید چون در مسیر بازگشت هست که کمک بیشترین کارو انجام میده و این قابلیت تنظیم بیشترین تاثیر رو خواهد داشت.

ساختار کمک فنر قابل تنظیم ۴۰ میلیمتری خیلی شبیه کمک فنر ۴۱ میلیمتری هست. قطر پیستون داخلی ۱۸ میلیمتری، هسته داخلی ۴۰ میلیمتری و هسته خارجی ۶۰ میلیمتری

کمک فنر قابل تنظیم ۴۵ میلیمتری با قطر بزرگ پیستون ۲۲ میلیمتری، هسته داخلی ۴۵ میلیمتری و هسته خارجی ۷۰ میلیمتری ساخته میشه که قابلیت ذخیره حجم بسیار بالایی از روغن رو‌میده و به راحتی قابل استفاده بر روی تمام خودروهای سنگین لایو اکسل هست

هر دو این کمک ها با تکنولوژی فوم سل ساخته میشن.

کمک های با هسته بسیار بزرگ برای خودروها و شرایط خاص هوی دیوتی طراحی شدند. این کمک ها برای ماشین های بسیار سنگین طراحی شده بودند که تیم تحقیق و توسعه با تغییر جزیی این کمک ها رو برای ماشین های افرود هم قابل استفاده کردند.

برنامه آموزشی تاف داگ

در نتیجه ما کمک فنری داریم که عملا هیچوقت تحت فشار قرار نمیگره و اهمیتی نداره که در چه شرایطی قرار بگیره.

کمک های ۵۳ میلیمتری کمک های هیدرولیکی هستند که با توجه به ساختار و حجم بالای روغن به هیچ عنوان دچار ضعف عملکرد نمیشوند.

در طراحی اولیه این کمک های “رالف” برای استفاده در کیلومترهای بسیار بالا طراحی شده بودند که استقامت مهمترین نکته بود.

گستردگی و انواع کمک فنرهای تاف داگ به شما اجازه میده تا حق انتخاب بهترین کمک فنر رو داشته باشید حالا هر طوری که از ماشین شاسی بلندتون استفاده میکنید

میتونید در ویدیو بعدی بیینید کدوم کمک فنر برای استفاده شما مناسب هست

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *