جستجوی پیشرفته

انواع تایر های آفرودی

انواع تایر های آفرودی

انواع تایر های آفرودی

ما ۳ مدل از لاستیک های زمستانی را در باران، برف و اسفالت برای نشان دادن عملمرد و اشنایی بیشتر با این نوع تایرها را تست کردیم.

تایرهای آل ترین، زمستانی آل ترین و تایرهای مخصوص زمستان رو تست کردیم

انواع تایر های آفرودی

در نگاه اول تفاوت قابل توجهی نظر رو جلب نمیکنه، همه این لاستیک ها عاج های تقریبا درشت دارن که به نظر میاد از پس هر چیزی بر میان. حالا ایا تفاوتی وجود دارد؟ و جواب سوال “بله” هست.

بزرگترین تفاوت در این تایرها مواد اولیه به کار رفته برای تولید این تایرها هستند.

مواد استفاده شده برای تولید تایرهای آل ترین بیشتر مناسب استفاده در هوا و شرایط گرمتر هستند.

مواد استفاده شده در تایرهای مخصوص زمستان مناسب استفاده در هوا و شرایط سردتر هستند و طراحی عاج ها به صورتی هستند که در برف و یخ  عملکرد و اصطحکاک بهتری ایجاد میکنند.

در صورتی که لاستیک های زمستانی آل ترین طوری طراحی شدند که در تمام چهر فصل میتوان از انها استفاده کرد و در شرایط گرم و سرد عملکرد نسبتا خوبی دارند.

انواع تایر های آفرودی

اولین ازمایشی که انجام میشه، ازمایش ترمزگیری این تایرها در سطح کاملا پوشیده از برف هست که خودرو با سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت به توقف کاملا میرسه.

تایرهای مخصوص زمستان در ۲۸ متر به توقف کامل در امد.

تایرهای زمستانی آل ترین در ۳۹ متر و تایرهای آل ترین در ۵۶ متر به توقف کامل در امدند که ۵۰٪ فاصله بیشتر برای ترمز گیری این تایرها هست.

ازمایش بعدی برای امتحان کردند اصطحکاک این تایرها در برف برای پیچیدن با سرعت ۴۰ کیلومتر در یک پیچ ۹۰ درجه هست:

تایرهای زمستانی بهترین عملکرد رو داشتند و تایرهای زمستانی آل ترین با عملکرد نسبتا خوب و کمی انحراف عقب خودرو تونست پیچ رو بپیچه ولی تایرهای آل ترین ضعیف ترین عملکرد رو داشتن و کاملا از مسیر جاده منحرف شدند.

در نهایت ازمایش رانندگی در پیست اختصاصی طراحی شده برای این ازمایش توسط راننده حرفه ای و نظر راننده در مورد نحوه رانندگی هر تایر:

تایرهای زمستانی بهترین کنترل و اصطحکاک و تایرهای آل ترین ضعیف ترین عملکرد رو‌داشتند. همانطور که مشاهده کردین تایرهای آل ترین قدرت ترمز گیری پایین، کنترل در پیچ و رانندگی در برف ضعیف تری نسبت به تایرهای زمستانی آل ترین و کاملا زمستانی دارند

انواع تایر های آفرودی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *