جستجوی پیشرفته

آفرود در برف

آفرود در برف

آفرود یک ورزش هیجان انگیزی است که به دلیل ویژگی های خاص، مخاطبان زیادی را برای خود جذب کرده است و این ویژگی های خاص باعث شده است که در بین جوانان جایگاه خاصی را بگیرد. اما آفرود چیست؟ این ورزش نوعی از رانندگی است که دارای فراز و نشیب های زیادی دارد، همچنین رانندگی در فصل های مختلف، دردسر های مختلف را دارد. همین دلایل است که باعث می شود ورزشکاران، این رشته ورزشی را انتخاب کرده اند تا بتوانند هم از این ورزش لذت ببرند و هم مسیر های سخت را بروند. این ماشین‌ها عبارتند از: تویوتا، پاترول،چیپ، لندکروز و در کل خودروهای شاسی بلند قدرتمند. البته تنها داشتن یک خودرو نیاز نیست، یک آفرود سوار باید آنقدر ماهر باشد که هنگام رانندگی تصمیم درست بگیرد و تمرکز کافی داشته باشد. در این مطلب از دودف به را نندگی و آفرود در برف خواهیم پرداخت، تا ادامه همراه ما باشید.

تجهیزات لازم برای آفرود در فصل زمستان

تجهیزات لازم برای آفرود در فصل زمستان

قبل از اینکه به یک سفر بروید، پیشنهاد می کنیم که مواردی که به آن اشاره می کنیم را در نظر داشته باشید. زمانی که می خواهید به یک سفر بروید قبل از در آمدن از خانه مایعات خودرو را برسی نمایید. حتما برسی کنید که نشتی نداشته باشد، تسمه های ماشین را چک کنید و فشار تایر های ماشین را در حالت مناسب نگه دارید. یک نگاه اجمالی می تواند از مشکلات احتمالی آینده جلوگیری نماید.

روغن موتور را بررسی کنید. نشتی آب و روغن را چک کنید اگر نشتی ای پیدا کردید قبل از سفر آن را تعمیر کنید. روغن گیربکس را بررسی نمایید. روغن جعبه انتقال نیرو را بررسی کنید. دیفرانسیل های عقب و جلو را بررسی نمایید. صندلی های گردان جلو را بررسی کنید. تویی های چرخ ها را بررسی کنید. روغن ترمز را حتما بررسی کنید. فیلتر هوا و روغن را بررسی یا تعویض کنید. شیلنگ های بخاری و رادیاتور را بررسی کنید .تسمه ها را بررسی نمایید.

خودرو را خنک نگه دارید

خودرو را خنک نگه دارید

اگر تصمیم گرفته اید که در فصل زمستان به رانندگی سواری بروید، به این نکته که باید سیستم خنک کننده خودرو شما سالم باشد دقت کنید، سیستم خنک کننده شما باید سالم باشد تا از داغ شدن خودرو جلو گیری کند. از آنجایی که خودرو در برف سخت تر حرکت می کند، باید موتور بیشتر کار کند، در نتیجه با بیشتر کار کردن موتور خودرو، گرمای بیشتری تولید می شود. اگر در برف سنگین رانندگی می‌کنید، به دلیل این که برف می‌تواند مسیر رادیاتور را برای ورود هوا ببندد، اوضاع بسیار بدتر هم خواهد شد.

رانندگی در برف

همچنین بخوانید: آفرود در آب

رانندگی در برف

زمانی که شما در زمستان و برف به آفرود می روید، باید تمامی نکاتی که در تابستان رعایت می کنید را، انجام دهید، ولی زمانی که در زمستان و برف به آفرود سواری می روید باید نکات بیشتری نسبت به تابستن رعایت کنید. رانندگی در آسفالت یک چیزی سخت نیست ولی رانندگی در زمستان کمی سخت است و باید تمامی قوانین آن را بدانید.

تنها سفر نکنید

تنها سفر نکنید

یک نکته کلی در مورد آفرود که مهم است، این است که هیچ موقع چه در فصل تابستان و چه در فصل زمستان بخواهید به آفرود سواری بروید، بدون حضور یک خودروی دیگر به آفرود سواری نروید، حتی اگر همه کار ها طبق مراد شما برود، طبق قانون مورفی شاید برایتان اتفاقی بیافتد که شما حتی فکرش را نمی کردید، اگر خدای نکرده یک اتفاقی برای شما بیافتد،ريال با حضور یک خودروی دیگر و کمک رسانی به شما، مشکل شما را برطرف خواهند کرد.

نوع برف را بشناسید

نوع برف را بشناسید

آیا روی برف‌های تازه و پودری سبکی که تازه باریده یا روی برف سنگین چند سانتی‌متری آب‌دار رانندگی می‌کنید؟ آیا اخیراً بعد از بارش برف هوا گرم شده و سپس دوباره به‌ سرعت سرد شده و برف‌ها حالتی یخ مانند پیدا کرده‌اند؟ این که بدانید روی چه نوع برفی می‌خواهید رانندگی کنید قطعاً کمک زیادی به شما خواهد کرد و قادر خواهید بود به درستی با خودرو روی برف حرکت کنید.

اگر برفی که بارید است پودری باشد، حتی در برف های عمیق هم خودروی شما به راحتی حرکت خواهد کرد. حتما باید از این آگاهی داشته باشید که در زیر برف زمینی سفت وجود دارد. می توان بدون مشکل از روی برف های سنگین رد شد، ولی این احتمال هم وجود دارد که به دلیل این که برف های سنگین کمی چسب ناک هستند، برف ها لا به لای تایر های شما گیر می کند و شما در برف گیر کنید برای همین باز هم به این شرایط آمادگی کافی را داشته باشید.

اوضاع زمانی بد می شود که زمانی که در حال رفتن به مقصد مورد نظرتان هستید برف ها به صورت پودر است ولی هنگام برگشت اگر خورشید به آن ها بزند، برف ها سفت خواهند شد و احتمال گیر کردن در آن ها وجود خواهد داشت. درحالی‌که یک یخ روی سطح جاده صبح می‌توانست وزن خودروی شما را تحمل کند، به هنگام بازگشت به دلیل تابش آفتاب و نرم‌تر شدن یخ‌ها، احتمال این که در صورت رفتن روی یخ آن را بشکنید وجود خواهد داشت.

سخن نهایی

شما از چه نوع آفرود سواری ها خوشتان می آید؟ کدام فصل را برای آفرود سواری انتخاب می کنید؟ آیا تا به حال تجربه آفرود در برف داشته اید؟

می توانید از تجربه های خود برای ما در سایت دودف، در قسمت نظرات، کامنت کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *